Drobečková navigace

Úvod > O škole > Projektová činnost > Program celoživotního vzdělávání COMENIUS ERASMUS

Program celoživotního vzdělávání COMENIUS ERASMUS

Poděkování na závěr

Projekt UNVOICED NARRATIVES of STUDENTS skončil, závěrečná zpráva je napsána. I když před nás postavil spousty práce, přinesl nám také nesmírné množství zážitků, poznání nových lidí a míst, zkušeností, které bychom v rámci běžné výuky nikdy nezískali. Proto bychom chtěli poděkovat za to, že něco takového jako program celoživotního vzdělávání COMENIUS existuje a umožňuje žákům i jejich učitelům navštívit různé kouty Evropy, prověřit jazykové schopnosti a ještě více se k dalšímu učení motivovat.

Více


Publikováno 3. 04. 2018 15:48
 

Belgie, Holandsko - fotografie

Poslední zastavení v rámci projektu UNVOICED NARRATIVES of STUDENTS programu COMENIUS bylo ve městech Puurs - Belgie a Noordwijk - Holandsko. O zajímavostech z cesty jste si již mohli něco přečíst, na tomto místě se podívejte na několik fotografií.

Více


Publikováno 3. 04. 2018 15:47
 

Velká Británie - fotografie

Článek z cest do Londýna ve Velké Británii  jste si již mohli přečíst. Zde najdete odkazy na fotomateriál a video.

Více


Publikováno 3. 04. 2018 15:46
 

HAZLOV - KASTEELTJE - NOORDWIJK - A ZPĚT

Poslední v rámci programu COMENIUS a zároveň nejdelší pobyt již je pouhou vzpomínkou pro žáky a jejich učitelky, kteří si od neděle 17.5. do soboty 23.5. užívali pohostinnosti svých belgických a holandských v současné době nejenom partnerů, ale i kamarádů. Belgie nás přivítala ne příliš přívětivým počasím, chladno a déšť nás provázelo po celou dobu pobytu, přesto ale máme i tentokrát spousty zážitků. Nás učitelky především „zaujal“ belgický vzdělávací systém.

Více


Publikováno 3. 04. 2018 15:45
 

A na závěr Belgie, Holandsko

Projekt se chýlí ke konci, poslední cesta nás zavede k našim belgickým a holandským partnerům. Obě školy jsou od sebe vzdáleny asi 120 km, proto se setkání spojila do jednoho termínu. Opět uvidíme moře, tentokrát ne jenom z trajektu, ale snad se k němu i přiblížíme a smočíme ruce. Posledním tématem, které jsme zpracovávali, je téma "Národní hrdost". To se nám dobře zpracovávalo, protože každý z nás našel nejednu osobu, místo či věc, na kterou je ve své zemi pyšný.

Více


Publikováno 3. 04. 2018 15:44
 

Hazlovští žáci v Londýně

V týdnu od 16. do 20.března žáky hazlovské základky a jejich učitele čekalo další setkání partnerských škol v rámci multilaterálního projektu z programu COMENIUS. Tentokrát jsme se všichni sešli v hlavním městě Anglie – Londýně. Jelo nás více než obvykle, proto jsme se rozdělili na dvě party. Část jela autem a přejezd na ostrov si užívala na trajektu, druhá část se spolehla na vlakové spojení, poznala příjemné prostředí nádraží v německém Kolíně a ne dvakrát příjemné celní a pasové ...

Více


Publikováno 3. 04. 2018 15:44
 

Píšeme si s řeckými dětmi

Svojí troškou do mlýna přispěli do projektu Comenius i žáci současné šesté třídy. Již minulý rok na jaře při návštěvě cizinců v naší škole překvapili - ještě jako páťáci - pěkně připravenými otázkami a zdařilým vítacím plakátem. Letos v zimě měli to štěstí, že dostali autentické ručně psané dopisy od řeckých dětí z městečka Mesimeri, které se nachází nedaleko Soluně. Každý žák osobně pečlivě odpověděl na jeden dopis a jejich výtvory byly předány k doručení při setkání ...

Více


Publikováno 3. 04. 2018 15:43
 

Jedeme přes "velkou louži"

Londýn - hlavní město Velké Británie nás všechny láká. Proto se počet účastníků rozrostl z obvyklých 5 na 10. Téma, na které se připravujeme a se kterým v Anglii vystoupíme, zní : Národní hrdinové. Rozhodli jsme se, že připravíme časopis, kde co stránka, to nějaká zajímavá osobnost ať už z historie či současnosti a z různých oblastí - politikové, sportovci, vojáci, herci, ale i animované postavy. Jak jsme vše udělali, můžete vidět kliknutím na následující odkazy.

Více


Publikováno 3. 04. 2018 15:42
 

Návštěva partnerské školy Himberg

Tentokrát nás účast v projektu Comenia - partnerství škol zavedla do rakouského Himbergu, menší obce ležící poblíž Vídně. Přímými účastníky byli žáci 9.třídy M.Pecher, P.Louda a M.Šafář a učitelky H.Martínková a L.Drozdeková. Protože Vídeň přecejen není tak vzdálená, zvolili jsme tentokrát pohodlnou automobilovou dopravu. Přesto cesta trvala sedm hodin, vlastně o něco víc, budeme-li počítat i menší bloudění po Vídni - fakt je to velké město.

Více


Publikováno 3. 04. 2018 15:41
 

Kalendář

Dalším tématem, které měli žáci v rámci projektu Comenius - Unvoiced narratives of students zpracovat, byll "Úspěch" a jeho vnímání mladými lidmi. Společně jsme přemýšleli, jak toto téma zpracovat, nakonec všichni přistoupili na tvorbu kalendáře, ve kterém každý měsíc bude představovat úspěch tak, jak ho vidí autor. Jednotlivé strany kalendáře jsme nafotili, vytiskli, nechali je svázat a předali je zástupcům partnerských škol na návštěvě v Himbergu.

Více


Publikováno 3. 04. 2018 15:41
 

kluk