Úvod > O škole > Projektová činnost > Píšeme si s řeckými dětmi

Píšeme si s řeckými dětmi

Pondělí, 23 Březen 2015 19:55

Svojí troškou do mlýna přispěli do projektu Comenius i žáci současné šesté třídy. Již minulý rok na jaře při návštěvě cizinců v naší škole překvapili - ještě jako páťáci - pěkně připravenými otázkami a zdařilým vítacím plakátem.

Letos v zimě měli to štěstí, že dostali autentické ručně psané dopisy od řeckých dětí z městečka Mesimeri, které se nachází nedaleko Soluně. Každý žák osobně pečlivě odpověděl na jeden dopis a jejich výtvory byly předány k doručení při setkání účastníků projektu ve Velké Británii. Učitelky řeckých dětí a našich šesťáků, které se spolu již setkaly vloni v Řecku, se předběžně domluvily na další spolupráci.

Naši šesťáci zpestření hodin angličtiny uvítali. Přitom si vyzkoušeli, jak je angličtina důležitá jako prostředek komunikace s lidmi z jiných zemí.

O své účasti v projektu napsali všichni krátký článeček. Úryvky z některých z nich si zde můžete přečíst. (ebroli)

Děti z Řecka nám napsaly dopisy - co se učí ve škole, v kolik vstávají do školy a ještě něco psaly o sobě. Jaké hrají sporty, jaké je u nich obvyklé jídlo atd… My jsme jim odepsali. Napsali jsme jim, jak to chodí u nás. Psali jsme jim anglicky, neboť oni česky neumí vůbec, a my jsme si zároveň u toho procvičili angličtinu.( Matěj Kočárník )

V tomto projektu jsem se naučil nová slova, která jsem dřív neznal. Dozvěděl jsem se, jak se učí v řeckých školách. Například jsem nevěděl, že tato škola (základní) má jenom šest tříd(ročníků). Těším se, že se jednou do Řecka podívám….( Jan Libich )

Naše třída dostala možnost napsat dopisy do Řecka. Od řeckých žáků jsme se třeba dozvěděli, kdy vstávají, kdy chodí spát, jaké jsou jejich oblíbené televizní pořady a mnoho dalších informací. Snad se ještě něco dozvíme. ( Richard Goldschalt)