Úvod > O škole > Projektová činnost > Malé školní arboretum

Malé školní arboretum

Zvládli jsme to

Naše malé školní arboretum je na světě. Jak nakonec vše dopadlo, se dozvíte přečtením závěrečné zprávy. Tak chutě do toho. Ekotým

Publikováno 3. 04. 2018 16:20

Změna plánu

A je to tady. Obec Hazlov grant získala a my opět musíme měnit naše plány. ale nevadí, na novou tělocvičnu se moc těšíme. Bylinková zahrádka se přesouvá blíže ke škole, stejně tak keře, pokračovali jsme s osazováním skalky. Co vidíme jako problém, jestli páni učitelé a pan školník samozřejmě s naši pomocí stihnou postavit venkovní učebnu. Materiál již máme připraven. Stále myslíme na to, že se pyšníme titulem Ekoškola, proto střecha učebny bude pokryta taškami z recyklovaného materiálu, ...

Publikováno 3. 04. 2018 16:19

Obnova školní skalky

S vypuknutím jara se vydaly paní učitelky do nedalekého zahradnictví, aby nakoupily nějaké konifery, květiny do skalky, bylinky do bylinkové zahrádky. Žáci 2.stupně s pomocí paní uč.Válkové začali s obnovou školní skalky, osázeli bylinkovou zahrádku, zasadili růže na růžový záhon. Na podzim máme v plánu objednat další keře k plotu a začít s opravou a nátěrem plotových dílů.

Publikováno 3. 04. 2018 16:19

Schválení projektu Místo pro přírodu

Třikrát HURÁ. Grant v požadované hodnotě jsme získali, i když jsme již nedoufali. Zřejmě proto, že jsme až na daleké západní hranici, došlo nám jeho schválení s půlročním zpožděním. Nevadí, máme nový realizační plán a pouštíme se do práce.

Publikováno 3. 04. 2018 16:18

Výzva MŽP

Získali jsme titul EKOŠKOLA, co uděláme pro to, abychom ho za dva roky znovu obhájili? Jednou z možných cest se ukázalo být náhodné objevení výzvy Ministerstva životního prostředí - Revolvingového fondu, která umožňuje vybraným projektům získat grant na zlepšení vnějšího prostředí školy. Již před samotnou výzvou jsme přemyšleli jak znovu obnovit školní skalku a omladit záhon růží. Získání grantu by nám naši představu pomohlo realizovat.

Publikováno 3. 04. 2018 16:17