Úvod > Družina

Beseda o lese

V listopadu naší školní družinu navštívil zaměstnanec Ašských lesů Michal Kopásek, který dětem poutavým způsobem sdělil informace o tom, jak se zvířátka v našich lesích připravují na zimu a jak jim v tom můžeme pomoci.

Autor: Tereza Králová Publikováno 30. 11. 2018 19:32
Doposud nekomentováno.

Listopad - vědecký pokoj

Za listopadovými dveřmi našeho domku se objevilo pro děti velmi zajímavé téma. Byl to pokoj vědecký. Celý měsíc to v družině bublalo a šumělo. Děti totiž vyzkoušely velké množství pokusů. Nejen, že jsme se kochali zajímavými efekty, které při pokusech vznikaly, ale také jsme si dokazovali některé fyzikální zákony. Děti toto téma velmi zaujalo a bavilo.

Publikováno 5. 3. 2018 7:16

Říjen - Dramatický pokoj

V říjnu jsme s dětmi otevřeli další dvířka v našem domečku. Tentokrát se objevil pokoj dramatický. Celý měsíc jsme si povídali o divadle, vymýšleli scénáře, hráli scénky na různá témata, četli pohádky, vyráběli loutkové divadlo a loutky do něj. Děti zase nasbíraly spoustu klíčků, které je přibližují k pokladu, jímž vyvrcholí naše celoroční hra.

Publikováno 5. 3. 2018 7:15

Hmyzí domeček

Na začátku školního roku jsme se s druhou skupinou pustili do výroby hmyzího domečku. Ze staré, rozbité a ošklivé skříňky nakonec vznikl krásný domeček pro hmyz, který jsme nazvali "Hmyzí družina". Děti se podílely na veškeré práci, kterou výroba takového domečku vyžaduje. Brousily, natíraly, přitloukaly, sbíraly přírodniny a jiný materiál na vybavení domečku. Nyní nám stojí hmyzí domek pod okny družiny a každý může pozorovat jeho obyvatele.

Publikováno 5. 3. 2018 7:15

Celoroční hra - les

V září jsme otevřeli první dvířka v našem domečku, za kterými se skrývalo téma ,,les“ . Co lepšího jsme mohli udělat, než jít do lesa na procházku a rozhlížet se kolem sebe, abychom si všimli, co v lese roste a žije. Děti si potom vyráběly svůj vlastní model lesa z přírodnin, které jsme nasbírali.

Publikováno 5. 3. 2018 7:14

Družina II vítá žáky

V září děti nastoupily do družiny, která se převlékla přes prázdniny do nového kabátu. Na děti čekaly nové hry a hračky a krásná nová podlaha ve třídě. Celým školním rokem nás v druhé skupině školní družiny bude provázet hra s názvem Dům pro všechny.

Publikováno 5. 3. 2018 7:13

Barvičky z přírody

S druhou skupinou školní družiny jsme objevovali barvy, které se dají získat z přírodnin, a následně použít k malbě a barvení. Děti si vytvořily paletku, na které si vyzkoušely, jak barví některé květiny a jiné přírodniny. K tvoření jsme při krásném počasí využili naší venkovní učebnu, a tak jsme měli potřebný materiál hned po ruce.

Publikováno 5. 3. 2018 7:12

Muzikoterapie

Ve 2. skupině ŠD nově praktikujeme muzikoterapii. Muzikoterapie je výchovná metoda, ve které je dominantní hudba. Pracujeme s rytmem, zvuky a tóny, zpíváme, rytmizujeme slova, hrajeme na Orfovy i jiné nástroje, tancujeme… Pomocí muzikoterapie můžeme uvolňovat napětí, relaxovat… Dětem se tyto činnosti spojené s hudbou velmi líbí a rády se k nim v družině vrací

Publikováno 5. 3. 2018 7:11

Pletení pomlázek

Ve středu 12. dubna jsme si s 2. skupinou ŠD připomněli velikonoční tradice. Navštívil nás pan Čestmír Švec z Aše, který se zabývá různými řemesly, pomohl dětem uplést pomlázky, které si pak odnesly domů, a tím nám zpestřil poslední den ve škole před velikonočními prázdninami.

Publikováno 5. 3. 2018 7:08

Školní družina informuje

Každý rok pravidelně sbíráme kaštany a žaludy pro zvířátka, aby se měla v zimě dobře. Odevzdáváme je panu Fantovi pro myslivce do Vojtanova a za odevzdané žaludy a kaštany dostáváme od myslivců sladkosti. Letošní rok byl pro kaštany hodně příznivý, a tak jsme část odevzdali i panu Hudackému, který je také myslivec.

Publikováno 5. 3. 2018 7:06