Úvod > Družina

Novější 1

Badatelský klub - sopka

Dnes jsme v badatelském klubu vytvářeli model sopky. Měli jsme možnost vidět, jak na sebe reagují soda s octem. Postup pokusu jsme si zapsali do badatelských deníků. Jak to dopadlo se můžete podívat ZDE.

Autor: Tereza Králová Publikováno 22. 5. 2019 21:49

Sluníčka

Je jaro a do družiny nám už krásně svítí sluníčko. Zacvičili jsme si s dětmi a pozdravili slunce. Potom každý vytvořil za pomoci suchého pastelu a temperové barvy své vlastní sluníčko.

Publikováno 31. 3. 2019 18:08

Badatelský klub

V rámci školní družiny probíhá badatelský klub, na kterém zkoumáme, bádáme a zkoušíme různé pokusy. Vysvětlujeme se zákonitosti v přírodě a vysvětlujeme si jevy probíhající v běžném životě. Vše si pečlivě zapisujeme do deníků, které si děti sami zhotovily.

Publikováno 27. 3. 2019 20:22

Beseda o lese

V listopadu naší školní družinu navštívil zaměstnanec Ašských lesů Michal Kopásek, který dětem poutavým způsobem sdělil informace o tom, jak se zvířátka v našich lesích připravují na zimu a jak jim v tom můžeme pomoci.

Autor: Tereza Králová Publikováno 30. 11. 2018 19:32
Doposud nekomentováno.

Listopad - vědecký pokoj

Za listopadovými dveřmi našeho domku se objevilo pro děti velmi zajímavé téma. Byl to pokoj vědecký. Celý měsíc to v družině bublalo a šumělo. Děti totiž vyzkoušely velké množství pokusů. Nejen, že jsme se kochali zajímavými efekty, které při pokusech vznikaly, ale také jsme si dokazovali některé fyzikální zákony. Děti toto téma velmi zaujalo a bavilo.

Publikováno 5. 3. 2018 7:16

Říjen - Dramatický pokoj

V říjnu jsme s dětmi otevřeli další dvířka v našem domečku. Tentokrát se objevil pokoj dramatický. Celý měsíc jsme si povídali o divadle, vymýšleli scénáře, hráli scénky na různá témata, četli pohádky, vyráběli loutkové divadlo a loutky do něj. Děti zase nasbíraly spoustu klíčků, které je přibližují k pokladu, jímž vyvrcholí naše celoroční hra.

Publikováno 5. 3. 2018 7:15

Hmyzí domeček

Na začátku školního roku jsme se s druhou skupinou pustili do výroby hmyzího domečku. Ze staré, rozbité a ošklivé skříňky nakonec vznikl krásný domeček pro hmyz, který jsme nazvali "Hmyzí družina". Děti se podílely na veškeré práci, kterou výroba takového domečku vyžaduje. Brousily, natíraly, přitloukaly, sbíraly přírodniny a jiný materiál na vybavení domečku. Nyní nám stojí hmyzí domek pod okny družiny a každý může pozorovat jeho obyvatele.

Publikováno 5. 3. 2018 7:15

Celoroční hra - les

V září jsme otevřeli první dvířka v našem domečku, za kterými se skrývalo téma ,,les“ . Co lepšího jsme mohli udělat, než jít do lesa na procházku a rozhlížet se kolem sebe, abychom si všimli, co v lese roste a žije. Děti si potom vyráběly svůj vlastní model lesa z přírodnin, které jsme nasbírali.

Publikováno 5. 3. 2018 7:14

Družina II vítá žáky

V září děti nastoupily do družiny, která se převlékla přes prázdniny do nového kabátu. Na děti čekaly nové hry a hračky a krásná nová podlaha ve třídě. Celým školním rokem nás v druhé skupině školní družiny bude provázet hra s názvem Dům pro všechny.

Publikováno 5. 3. 2018 7:13

Barvičky z přírody

S druhou skupinou školní družiny jsme objevovali barvy, které se dají získat z přírodnin, a následně použít k malbě a barvení. Děti si vytvořily paletku, na které si vyzkoušely, jak barví některé květiny a jiné přírodniny. K tvoření jsme při krásném počasí využili naší venkovní učebnu, a tak jsme měli potřebný materiál hned po ruce.

Publikováno 5. 3. 2018 7:12

Novější 1