Úvod > O škole > Projektová činnost > Návštěva partnerské školy Himberg

Návštěva partnerské školy Himberg

Sobota, 18 Říjen 2014 00:00

Himberg - další zastávka v rámci našeho putování po Evropě.

Tentokrát nás účast v projektu Comenia - partnerství škol zavedla do rakouského Himbergu, menší obce ležící poblíž Vídně. Přímými účastníky byli žáci 9.třídy M.Pecher, P.Louda a M.Šafář a učitelky H.Martínková a L.Drozdeková. Protože Vídeň přecejen není tak vzdálená, zvolili jsme tentokrát pohodlnou automobilovou dopravu. Přesto cesta trvala sedm hodin, vlastně o něco víc, budeme-li počítat i menší bloudění po Vídni - fakt je to velké město. Bloudění nebylo jediným problémem tohoto dne. Velké překvapení nás čekalo v hotelu, kde jsme zjistili, že máme špatně objednaná lůžka na pokojích, a dalo nám poměrně dost práce dosáhnout svého. Interiér hotelového pokoje ale vše vynahradil. Všichni jsme podlehli únavě a ráno již čerství hodovali na dobré snídani. Úterek byl zasvěcen prohlídce Vídně - převážně její historické části, a návštěvě věže Donauturm s výškou 150 m. Zde nás čekal oběd, ale i nevšední zážitek z pohledu na město. Restaurace se pomalu otáčela a navíc se nad našimi hlavami objevovaly nápisy, na co se v danou chvíli díváme. PÁR FOTEK.  Odpoledne jsme zvolili možnost vlastního programu a navštívili zámek Schönnbrun s jeho úžasným parkem ( SCHÖNNBRUN) a známý zábavní park Prátr. Zde si hoši přišli na své, vyzkoušeli snad všechny horské dráhy, pohyblivý dům a další atrakce. Byli jsme tam v období takzvaných festů, mohli jsme si tak prohlédnout dámské i pánské kroje této oblasti. (PRATR). Středa nám připravila další nevšední zážitky. Návštěva školy a přijetí jejími žáky bylo úžasné. Všichni žáci vytvořili v hale školy špalír, kterým jsme procházeli, a velice srdečně nás vítali. Zazněla i písnička v jazycích všech účastníků a pak si nás již jednotlivé třídy rozdělily. My jsme se ocitli mezi "třeťáky" ve věku 12 let. Zpočátku konverzace poněkud vázla, ale pak jsme nevěděli, kdy skončit. Rakouští žáci nás překvapili svou velice dobrou angličtinou a zvídavostí. Třída byla plná obrázků převážně z Prahy, nejrůznějších nápisů a poznatků. Přišli mezi nás i starosta obce Himberg a zástupce krajského školského odboru. (ŠKOLA).  Následovala další příjemná zkušenost - návštěva soukromého vinného sklípku a nejenom malá ochutnávka, ale především ukázka toho, co všechno výroba lahodného moku obnáší. (SKLÍPEK). Vše bylo úžasné, ale to jsme ještě netušili, co nás čeká v závěru programu. Autobus nás odvezl do polí a odjel. Odtud nebylo úniku. Zde na nás čekaly drezíny a museli jsme pořádně šlápnout do pedálů, abychom se dostali na místo, kde na nás odvoz opět čekal. Namáhavé, neočekávané, ale mimořádně pěkný nápad. (DREZÍNY). Poslední večer jsme všichni dobře spali a ráno nám snídaně chutnala snad ještě víc než jindy. Ač nám to bylo líto, Vídeň jsme po několika krásných dnech a spoustě zážitků museli opustit. (CESTA DOMŮ).

A co máme před sebou ? V březnu se podíváme do Londýna, kam nás pojede hodně. Anglie a její hlavní město nás všechny moc láká.

M.Pecher, P.Louda a M.Šafář