Úvod > O škole > Projektová činnost > Rozvoj kreativity v přírodovědných předmětech

Rozvoj kreativity v přírodovědných předmětech

Výuka přírodovědných předmětů s PASCem

I ve školním roce 2018/19 pokračujeme v realizaci projektu financovaného EU a státním rozpočtem jako partneři Institutu pro regionální spolupráci o.p.s. Brno s názvem "Rozvoj kreativity ve výuce přírodovědných projektů".

Publikováno 22. 10. 2018 20:15

Přírodovědné předměty v popředí

Přírodovědné předměty - fyzika, chemie, přírodopis, předměty, se kterými mnozí žáci více či méně bojují a příliš je nezajímají. Současný trh práce je ale přesycen humanitně zaměřenými povoláními, je třeba vést žáky již v základním vzdělávání k zájmu o techniku, chemii, biologii. I my se v naší škole snažíme probudit v žácích zájem o tyto obory, začali jsme využívat modelu Tvořivá škola, pokoušíme se o badatelskou výuku a hlavně jsme přivítali nabídku Institutu pro regionální spolupráci v ...

Publikováno 3. 04. 2018 16:29

Rozvoj kreativity v přírodovědných předmětech

Cílem projektu je zatraktivnění přírodovědných předmětů pro žáky základních škol, podnícení a rozvoj jejich kreativity, a to zapojením žáků do výuky formou experimentální výuky. Cíle bude dosaženo podporou vzájemného učení škol formou podpory škol jako center kolegiální podpory v oblasti přírodovědných předmětů. Zkušenosti budou předávány právě vzájemným síťováním škol, které v současné době v českém prostředí absentuje. V rámci projektu vznikne síť 42 českých základních škol.

Publikováno 3. 04. 2018 16:29