Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Medová snídaně poučila naše školáky o včelách

Medová snídaně poučila naše školáky o včeláchŽáci prvního stupně se díky bezvadné akci Medová snídaně dozvěděli zábavnou formou mnoho zajímavostí o včelím životě. Že v jednom úlu obvykle žije cca 50 tisíc včel, a kromě včel - dělnic tam bývá včelí královna (která jediná klade vajíčka) a trubci, které musí dělnice krmit a po létě je vyženou, co všechno včelky nosí do úlu (nektar, pyl, medovici, vodu), jak vyrábí med (z nektaru, který si mezi sebou přecucávají a tak jej zahušťují a pak jím plní buňky plástve), že jedna včela vyrobí za svůj život ani ne jednu lžičku medu a mnoho dalšího. Děti si také prohlédly plástve, odvíčkovací vidličku, včelí vosk, propolis, pyl, včelího roztoče kleštíka a další zajímavé preparáty. 

Sladkou tečkou za povedenou akcí byla ochutnávka medu na kouscích ovoce. Své znalosti mohly děti uplatnit na včelí stezce, která byla  pro smíšená družstva (1. - 4. třída) připravena ve vestibulu školy.

Tohoto projektového dne se samozřejmě zúčastnili i žáci páté třídy, kteří den pojali po svém. Ráno začali též medovou snídaní. K snědku si namazali vánočku s máslem a medem. Krátce po snídani se přesunuli do vestibulu školy, kde pro ně byla připravená stejná včelí stezka jako pro ostatní žáky prvního stupně. 

Některé třídy si našly čas i na “včelí” vyrábění. 

Pro více fotografií klikněte zde


kluk