Úvod > O škole > Akce školy > I čtvrťáci se seznámili s královstvím porcelánu

I čtvrťáci se seznámili s královstvím porcelánu

I čtvrtá třída dala na  doporučení paní učitelky Heczkové a nechala se zlákat do Porcelánové školičky naší největší porcelánky Thun 1794. A rozhodně nelitovala! Byla to naše první exkurze do továrny a nadchlo nás, že jsme se mohli s paní průvodkyní pohybovat v opravdovém provozu, sledovat práci zaměstnanců a strojů, nechat si vysvětlit jednotlivé fáze výroby i si zamodelovat se surovou porcelánovou hmotou. Viděli jsme rotační linky, glazovací linky, pece na vypalování porcelánu a tolik bílého nádobí, jako ještě nikdy:-). A samozřejmě i my jsme si zahráli na dekoratéry a každý si vyzdobil porcelánový výrobek dle svého vkusu. Všichni jsme se shodli, že se nám exkurze moc líbila. Dokonce i cesta tam a zpět nám uběhla vesele, měli jsme štěstí na pana řidiče, který nám ji zpestřil vyprávěním o přednostech autobusu Karosa (kterým nás vezl), zajímavostech v okolí a ještě zvonil jako tramvaj:-).