Drobečková navigace

Úvod > O škole > Archiv 2022/2023 > OBČANSKÁ VÝCHOVA aktuálně

OBČANSKÁ VÝCHOVA aktuálněDatum konání:
13.1.2023

Každý pátek se první vyučovací hodinu žáci věnují učivu Občanské výchovy. Pátek 13.1.2023 byl dnem, který přímo vyzýval věnovat se aktuálnímu tématu, kterým byla VOLBA PREZIDENTA ČR. Pro nic netušící šesťáky se připravovala volební místnost, lístky s informacemi o kandidátech, obálky i volební urna. Připravena byla také volební komise. Již v úvodu dvouhodinovky daly děti najevo, že vědí, o čem je řeč. Překvapené byly z atmosféry, která vstupem do volební místnosti ( školní divadélko) na ně dýchla. Cílem této aktivity bylo umožnit žákům naší třídy nahlédnout do prostředí, které oni ve svém věku ještě nemohou reálně zažít. Bylo jim připomenuto, že je to významná událost, která by měla být pro každého milou povinností, a že je třeba se naučit respektovat názory druhých. Po seznámení se všemi důležitými náležitostmi týkajících se skutečných voleb se odebrali do učebny VV. Zde nahlédli do připravených kandidátek všech skutečných uchazečů na prezidenta ČR. Měli dostatečný čas si je přečíst a seznámit se s nimi. Ticho , které panovalo v místnosti, bylo až úsměvné. Po té již následovala samotná volba jejich favorita. Ve volební místnosti si každý osobně vyzvednul obálku u přítomných členek komise a odebral se za plentu vhodit hlasovací lístek svého kandidáta do volební urny. Všichni se těšili na vyhlášení výsledků. Sami se přesvědčili o tom, že ne všichni mají stejný názor. Byly jsme mile překvapené, jak děti tuto možnost přijaly, jak je to bavilo a jak vše proběhlo bez napomínání a překřikování. Naše příprava dvouhodinové práce tak stála za to.

Členky volební komise č.okrsku 6A - Kristýna Marklová, Vlasta Cicková

 

Názor části voličů :

Eva Kolářová - Hra na volby prezidenta mě bavila. Bavilo mě hlavně kroužkování jmen. Bylo to celé velmi hezky připravené.

Jakub Průša - Projekt se mi líbil kvůli tomu, že jsme si mohli vyzkoušet, jak jsou doopravdy volby.

Mykola Yaskevich - Bavila mě komise veselá, smál jsem se. Já neznal volby, paní učitelka mě o tom povídala.

Lucie Žúrková - Volby se mi líbily, uvědomila jsem si, jak je to rozhodování těžké.

Michala Hruzová - Mě nejvíce bavilo to čtení o kandidátech. Taky to volení. Moc se to povedlo.

Kateřina Mertinová - Aktivita se mi velmi líbila, bavila mě a alespoň jsem si vyzkoušela, jaké to je být u voleb a jak se dospělí musí těžce rozhodovat.

 


kluk