Drobečková navigace

Úvod > O škole > Archiv 2022/2023 > První centra třetí třídy v roce 2023 - Naše vlast

První centra třetí třídy v roce 2023 - Naše vlastProtože v prvouce probíráme naši vlast - Českou republiku, zaměřili jsme se na toto téma i v lednových centrech, což se v souvislosti se státním svátkem 1.1. (Den obnovy samostatného českého státu) a prezidentskými volbami hodilo.

V centru čtení psaní děti pracovaly ve dvojicích s Kouzelným čtením, kde si s pomocí Albi tužky mohly poslechnout základní české pověsti a vyzkoušet různě těžké kvízy,  a s pracovním listem k pověsti O praotci Čechovi.

V centru matematiky se skládaly rozstříhané české vlajky s příklady, pracovalo se s Logicem (pracovní list na sčítání korun) a s DiPem (přiřazování různých kombinací českých mincí k různým číslům - hodnotám). Rychlíci dostali ještě úkoly na interaktivní tabuli (Wordwall na téma různěciferná čísla).

V centru objevů nás čekal pracovní list na Českou republiku (byly zde např. státní symboly) a práce s mapou ČR - hledali jsme města, pohoří, řeky.

V ateliéru jsme pomocí uchošťour vyťupkovali českou státní vlajku a rychlíci ještě stihli vybarvit velký nebo malý státní znak.

Také jsme si společně zazpívali naši hymnu a shodli se, že je nám v naší zemi dobře:-).


kluk