Úvod > O škole > Akce školy > Třeťáci na procházce s živými obrazy dějin Františkových Lázní

Třeťáci na procházce s živými obrazy dějin Františkových Lázní

Jakou historii si nesou lázně ve Františkových Lázní jsme se dozvěděli dne 25. 9. 2023. Herci ze Západočeského divadla Cheb ztvárnili známé historické osobnosti, mezi které patřili např. J. W. Goethe, J. Strauss, Božena Němcová i lékař a zakladatel lékařského provozu Dr. Adler. Samotný pan Ludwig van Beethoven nám zahrál na nádvoří lázeňského domu Tři Lilie.

I přes to, že pro mnohé žáčky je historie dost neprobádaná, si ze samotného představení zapamatovali spousty nových informací.

Výlet hodnotíme velmi kladně. Líbilo se nám hraní na housle, dobové kostýmy herců a jak mnozí shrnuli… zkrátka úplně všechno. Před odjezdem zpět do školy jsme se odměnili výbornou domácí zmrzlinou. Žáci ocenili, že si každý mohl vybrat příchuť podle své chuti.

Cestou k autobusu jsme se vyfotili u fontány, která je umístěna na horním konci lázeňské kolonády.