Úvod > O škole > Akce školy > Třeťáci na houbách

Třeťáci na houbách

Protože je prý teď v lese plno hub, rozhodli jsme se les navštívit a sami se přesvědčit. Našli jsme spousty hub jedlých, ale také jsme narazili na houby nejedlé i dokonce jedovaté.

Hledání a poznávání hub se nám líbilo, proto jsme navázali centry aktivit se stejným tématem.

V centru český jazyk si žáci četli Houbovou pohádku, pod kterou měli otázky k textu, které museli zodpovědět. Pracovali s textem, připomněli si, co jsou to synonyma a také hledali názvy hub ve větách.

V matematice sčítali, odčítali a násobili. Podle výsledku si poté vybarvili lišku obecnou a ryzec pravý.

Zkoumání hub a přiřazování jejich názvů bylo náplní centra objevy. Zde pracovali i s knihou otázek a odpovědí a dozvěděli se, proč některé houby nosí klobouk nebo proč pýchavky práší.

Pomůcku k učení (miniknížečku hub) si vyrobili v centru ateliér.

Na začátku jsme si nezapomněli rozdat role, které nám pomohli k tomu, ať je ve třídě pořádek a každý má klid na plnění své práce.

Podle slov mluvčích skupinky práci téměř vždy stihly. V centrech si pomáhali a v neposlední řadě se dozvěděli mnoho užitečných informací o tomto tématu. Už teď se těšíme na další centra aktivit, které nás brzy čekají.