Úvod > O škole > Akce školy > Druháci a František Hrubín

Druháci a František Hrubín

18.10.2023

František Hrubín, ikona dětské tvorby, zaujal celou třídu. Já oživila své vzpomínky na dětská léta a děti objevily poetický pohled na pohádky, které znají. Pobavily je verše o Červené Karkulce, ty si v rolích zarecitovaly mezi sebou. Vyřešily slovní úlohu, kdy zadání do zápisu musely objevit také v básničce. Krátký životopis a povídání o spisovateli zhlédly na tabletu. V básni Řeka hledaly rýmy a v centru Ateliér nakreslily ilustraci dle básně, kterou si team zvolil.

I když je doba hektická, tento básník a spisovatel má nám všem stále co nabídnout. Čerpali jsme ze starších knih, ta nejstarší byla z roku 1958.