Úvod > O škole > Akce školy > Akce školy - archiv do školního roku 2022/2023 > HRDÁ ŠKOLA - KVĚTEN

HRDÁ ŠKOLA - KVĚTEN

Téma květnové události : FILMOVÝ DEN VE ŠKOLE

Během krátké chvíle jsme plnili další téma celostátního projektu škol. Tentokrát nás přimělo pojmout tento den obsáhleji. Z určených tříd vzniklo v naší škole osm kinosálů, kde se promítaly filmy různých žánrů. Žáci z prvního i z druhého stupně si je předem vybírali z filmové nabídky. Připraveny byly i vstupenky a popcorn. Zahájení filmových zážitků bylo poslední dvě vyučovací hodiny. Na prvním stupni děti shlédly NEKONEČNÝ PŘÍBĚH, E.T. - MOMOZEMŠŤAN, TŘI BRATŘI a CESTA DO PRAVĚKU. Paní učitelka Míša Krnáčová vytvořila krásné vstupenky a plakátky poutající natěšené malé diváky. Na druhém stupni se nabízely filmy pro starší žáky. Byly tématicky zaměřeny podle některých vyučovacích předmětů. Nabízena byla česká klasika - BABIČKA, sportovní - ZÁTOPEK, přírodovědný - POSTSOVĚTSKÁ ČTYŘKA, dějepisný  - CHLAPEC V PRUHOVANÉM PYŽAMU. I na druhém stupni se před vstupem do kinosálů rozdávaly vstupenky a upoutávky k filmům vytvořili sedmáci v hodině VV. Filmová plátna k promítání nahradilo osm interaktivních tabulí. Ty jsou ve všech třídách naší školy. Téma této události jsme zvládli a blížíme se pomalu ke konci celého projektu HRDÉ ŠKOLY. Zbývá ČERVEN a ten bude ve sportovním duchu. V.