Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Akce školy - archiv do školního roku 2022/2023 > Exkurze do Prahy

Exkurze do PrahyDatum konání:
5.5.2023

Podle svého zájmu se rozdělili na 2 skupiny: někteří se šli podívat na výstavu "Dějiny 20. století" do Národního muzea v Praze. Druhá skupina šla do pražské zoologické zahrady, kde absolvovali výukový program "Lovec a kořist", který byl zaměřen na potravní řetězce v přírodě. Poté měli obě skupiny volno, aby se najedli a prošli po Václavském náměstí, resp. po zoo. Po obědě se obě skupiny zase sešly a přemístily k terminálu 3 na starém letišti Praha, kde se konala společná exkurze do některých částí letiště. Abychom se ale vůbec na letištní plochu směli dostat, museli jsme projít náročnou bezpečnostní prohlídkou, při které byli někteří z nás nahodile vybráni ke kontrole přítomnosti chemických látek, jež by upozornily na příp. manipulaci dotyčného s výbušninou. Navštívili jsme nejdříve zázemí hasičské jednotky a poté jsme se v autobusu pohybovali po letištní ploše, abychom viděli, jak to při příletech a odletech letadel chodí. Sledovali jsme např. přípravu letadla společnosti Emirates na odlet do Dubaje – nakládaní zavazadel, tankování, „couvání“ pomocí vozidla „pushback“, které uvedlo letadlo do zpětného pohybu, aby od můstku, přes který cestující s posádkou do letadla nastoupili, se letadlo mohlo přesunout na vzletovou dráhu. Také jsme sledovali způsob navigace letadel, která v Praze zrovna přistála. Nakonec nás autobus odvezl ke vzletové dráze, kde jsme mohli sledovat vzlet několika letadel.

Po skončení této exkurze jsme se naším autobusem vydali zpět do Hazlova.

Postřehy, dojmy našich žáků:

"Výlet do zoo začal cestou autobusem plný zábavy. Příjezdem do Prahy nás v zoo přivítala p. průvodkyně, se kterou jsme prošli pár pavilónů a dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí. Během rozchodu jsme viděly tygra, slony a projely jsme se na lanovce...." (B. Velemanová, L. Zenefelsová, V. Peková)

"Nám se to líbilo, protože máme rádi zvířata. Nejvíce se nám líbil pavilon plazů. A ještě se nám líbili lední medvědi. " (P. Slavík, J. Zeman, A. Látka)

" V muzeu se mi velmi líbilo. Bavilo mě povídání o 20. století. Zajímavá byla tehdejší móda. A ještě bylo zajímavé, jak vypadaly dřívější domácnosti. ... Celkově se mi výlet opravdu líbil." (K. Šlesingrová)

"Výstava byla velice zajímavá. ... Byla zde místnost s 360° videem a reálnými zvukovými efekty. Tato část byla pro všechny fascinující. ... Moje shrnutí výletu a muzeu v Praze je velice kladné. Pokud se zajímáte aspoň trochu o historii, tak muzeum v Praze je ideální místo." (P. Frančák)

"Výstava o 20. století byla skvěle zorganizovaná. Nejlepší byl tzv. "časozdvih" , působící jako jako výtah dějin." (anonym)

"Na letišti mě bavila letištní kontrola." (N. Hrubá, J. Průcha)

"Výlet se mi moc líbil. Měli jsme krásné počasí, zoo byla sluncem zalitá. Poprvé jsem viděl prazvláštní zvířata, která jsem dosud viděl jen v knížkách. Nejvíc se mi líbil tasmánský čert." (M. Horník)

"V zoo jsem se dozvěděl, že největší sílu skusu má tasmánský čert. Zajímavé bylo to, že do tématu "Lovec a kořist" patřil papoušek, který jí podkožní tuk živým ovcím. Nejvíce se mi líbilo, jak se malá želvička vyhřívala na gaviálovi." (anonym)

 

 

Foto ze zoo           z Národního muzea a letiště

 


kluk