Drobečková navigace

Úvod > O škole > Archiv 2022/2023 > S chutí do práce ...

S chutí do práce ...centra aktivit objevy - veselá.PNG

Po dlouhé době si páťáci opět vyzkoušeli, jaké to je pracovat v centrech aktivit. Práce se chopili s nadšením a radostí. Stěžejním tématem byla dýchací soustava člověka.

 V ateliéru si žáci namalovali horní polovinu lidského těla. Jedna ze skupin dětí jí pojmenovala Ferda. Ferdovi pak školáci vyrobili plíce – zdravé či poškozené. Nezapomněli ani na důležitý detail – papírovou lupu s pohledem na přiblížené plicní sklípky. Někteří vyrobili i hrudní koš, aby byl Ferda dokonalým modelem dýchací soustavy.

Téma pokračovalo samozřejmě i v centru objevy, kde si žáci sestrojili model dýchací soustavy. Jako plíce jim posloužily nafukovací balónky. Tam si užili nejvíce legrace. Prostřednictvím internetu si pak ještě vyhledali informace a zajímavosti, které o dýchací soustavě nevěděli. O své objevy se pak na konci dne podělili s ostatními.

V matematice se skupina spolupracovníků pěkně zapotila při výpočtu délky průdušnic všech obyvatel Hazlova, neboť spočítané údaje měli zaznamenat do sestrojených diagramů. Čtení s porozuměním také jistě orosilo čelo nejednoho čtenáře.

 Páťáci si však s centry poradili dobře. A už se těší na další.


kluk