Úvod > > Aktuality ze školky > Připravujeme se do školy

Připravujeme se do školy

Ve Sluníčkách se děti již moc těší do "opravdické", velké školy, a tak se do té 1. třídy pořádně chystáme. S přípravou nám pomáhá spousta kamarádů. Každý kamarád je expert trochu v něčem jiném. Proto jsme se za každým kamarádem vydali, aby nás naučil to, co umí.
1. týden - U zajíce Edy (rozvoj sluchového vnímání)
2. týden - U orla Karla (rozvoj zrakového vnímání)
3. týden - U lišky Elišky (příprava na čtení)

4. týden - U veverky Verunky (příprava na psaní)

Procvičili jsme si tedy očička, hledali po třídě konkrétní hračku, vymodelovali tvar písmen, učili se správně držet tužku, v čem nám pomáhal i hlemýžď Kevin, uvolňovali jsme ruku a malovali na velký papír ulity pro Kevina, procvičili také ouška a hádali nejrůznější zvuky. Mimo jiné jsme si vyzkoušeli číst z leva doprava - zkrátka tak, jak se to dělá ve velké škole.
Společně se ještě vydáme k dalším kamarádům. Čeká na nás ježek Pepa (rozvoj matematické představivosti) a sova Rozárka (rozvoj sociální oblasti).
Ve Sluníčkách se rozhodně nenudíme.