Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Učit se v přírodě má něco do sebe…

Učit se v přírodě má něco do sebe… 

Podzimní učební den v přírodě jsme absolvovali napříč všemi ročníky prvního stupně.

Ráno si každý z páťáků vylosoval své družstvo, aby bylo rozdělení spravedlivé. Každý žák 5.A se tak stal vedoucím smíšeného týmu od 1. do 4. třídy. Poté všichni společně vyrazili na start, který byl na rozcestí u kravína. Odtud se pak jednotlivá družstva vydala plnit úkoly na trase vedoucí ke kapličce. Celkem žáci plnili pět úkolů z oblasti prvouky a přírodovědy, českého jazyka, matematiky a anglického jazyka. Během cesty však ještě řešili přírodovědné úkoly, kterých bylo celkem 11. Pokud zadání splnili správně, vyšla jim tajenka.

Děti, které dorazily do cíle jako první, si čekání na ostatní krátily hledáním hub, sbíráním přírodnin, hrou na honěnou či konzultací otázek z projektového dne.

Když do cíle dorazilo poslední družstvo, čekalo na školáky očekávané vyhlašování výsledků.

Páťáci se o svá družstva starali zodpovědně a členové týmů spolupracovali. Výsledky byly těsné. Každý ze zúčastněných dostal bonbón a tři první týmy dostaly věcnou odměnu.

Na prvním místě se umístilo družstvo Honzíka S. s Matoušem B., Jakubem R., Monikou N. a Lilianou P. Druhé místo získala skupina Kačky R., kde spolupracovali Zoe F., Valerie E., Pavel K. a Kuba B. Třetí místo obsadil tým Lukáše P. s Honzou M., Matějem F., Vendulou K. a Adamem S.

Gratulujeme všem zúčastněným.


kluk