Úvod > O škole > Akce školy > Akce školy - archiv do školního roku 2022/2023 > Projektový den č. 2

Projektový den č. 2

Koncem listopadu čekal na žáky 2.stupně další z projektových dnů - tentokrát na téma Státy EU prostřednictvím cestovní kanceláře. Třídní kolektivy se rozdělily do dvou skupin a každá z nich si vylosovala jeden stát Evropské unie. Úkolem bylo prostřednictvím cestovní kanceláře představit danou zemi buď formou plakátu, nebo PowerPointové prezentace tak, aby naslouchající netoužili po ničem jiném než výletu do Chorvatska, Itálie, Španělska, Francie, Maďarska, Anglie. Všichni měli týden na to, aby si rozmysleli, čím ostatní ohromí, a připravili si pomůcky. Kromě obecných informací o daném státu či vybraném místě - historie, zajímavosti, osobnosti se mohli žáci pochlubit i svým kulinářským uměním a připravili typické jídlo vylosované země a dali všem ochutnat.

Úroveň jednotlivých prací byla více či trochu méně zdařilá, radost nám udělali žáci 6.třídy, kteří si z 1.stupně přinesli schopnost týmové spolupráce, rozdělení úkolů, konečného sebehodnocení i hodnocení práce jednotlivých členů skupiny, a tím nám znovu potvrdili, že alternativní způsob výuky v 1. - 5.třídě nese své ovoce.

Projektový den se vydařil, žáci byli spokojeni, že nebyl pouze o "biflování", ale mohli se také kreativně vyjádřit.

Několik fotografií