Úvod > O škole > Akce školy > Akce školy - archiv do školního roku 2022/2023 > Do Chebu za kulturou

Do Chebu za kulturou

9.6.2022

Po příjezdu do Chebu jsme se nejdříve přesunuli k muzeu, kde začíná procházka Toulky Chebem s muzeem. Jedná se o muzeem nabízenou aktivitu školám. Děti dostaly pracovní listy a ve skupinách vypracovávaly úkoly, které se týkaly výklenků na historických budovách. Tyto výklenky jsou často ozdobeny soškami, nacházejí se ve vyšších patrech budov, takže jsou námi často přehlíženy. Zároveň při této procházce jsme se podívali do míst, kde dnes začínal krajský festival Chebské dvorky. Kromě hradebního příkopu jsme se podívali do uličky Zavražděných, Klášterních zahrad, křížové chodby františkánského kláštera. Na některých místech probíhala již instalace fotografií, obrazů.