Úvod > O škole > Akce školy > Akce školy - archiv do školního roku 2022/2023 > Cizí jazyky v pohybu

Cizí jazyky v pohybu

1.6.2021
Datum ukončení:
15.6.2021

Ve většině případů tomu předcházela příprava ve třídě, kdy si žáci sami připravili různé úkoly a otázky. Pokud byly tyto úkoly pro ostatní žáky pochopitelné, pěkně zpracované, byly zařazeny do soutěže se stanovišti. Jednotlivci pak chodili a plnili úkoly podle pokynů. Kromě toho žáci, kteří se učí němčinu, se seznámili pomocí hry Tichá pošta s internacionalismy, které známe z češtiny a díky tomu si také můžeme rozšířit naši aktivní slovní zásobu (např. taška = Tasche, kýbl = Kübel, šňůra - Schnur, ...). Pěknou aktivitou je také tzv. Laufdiktat neboli běhací diktát, kdy si účastníci nejen zaběhají, ale také zopakují cizí jazyk.

Fotografie z akce