Úvod > O škole > Volnočasové aktivity

Volnočasové aktivity

Štítky:

A co na tábor rodiče?

S programem letního tábora v Hazlově jsem byla moc spokojená. Téma "Pevnost Boyard" bylo dobře zvolené, syn přicházel každé odpoledne domů plný nových zážitků. Denní program byl aktuálně přizpůsoben počasí. Děkuji všem, kteří se na přípravě a realizaci tábora podíleli.

Publikováno 1. 3. 2018 14:07

Konec tábora

Utekl čas věnovaný příměstskému letnímu táboru v Hazlově a celotáborová hra Pevnost Boyard se dohrála. Prostory školní družiny, šatny a především sklepu osiiřely. Třicet účastníků nelítostného boje o získání mincí se nerado loučilo s osmi dny plnými akcí a úkolů. Skončilo setkávání s otcem Furou, každodenní zadávání indicie i lovení míncí ze sudu plného všeho možného. Tábor byl určený jen pro silné jedince a ti si také dokázali, že jimi jsou.

Publikováno 1. 3. 2018 14:05

Další zprávy z pevnosti

Místo ve sklepě, kde týmy využívají možnosti získání většího obnosu mincí, je den ode dne horší a horší. Obsah sudu se totiž mění, a tak táborníky vždy překvapí něco nového. Ze sklepa se ozývají hlasitější a intenzivnější výkřiky slabších jedinců, než ve dnech předchozích. V místnosti je více pavouků, hadů, žížal, slimáků a obsah sudu je tekutější. Přesto jsou děti natěšené a na odpolední část hry netrpělivé. Nejraději by ji hrály celý den.

Publikováno 1. 3. 2018 14:03

Zprávy z pevnosti

V úterý 11.7. jsme si na táboře naplánovali výlet na chatu Golfinku. Už její samotný název napovídá, že se nachází v těsné blízkosti golfového hřiště. Překrásné prostředí tohoto místa děti navštívily poprvé, přestože většina bydlí v Hazlově a o hřišti ví. Majitelka chaty, paní Alena Hejzková, která s námi na táboře pobývá jako jedna z vedoucích, nás do ní všechny pozvala. Zázemí tohoto objektu nám umožnilo soutěžit mezi týmy, hrát různé hry, opékat špekáčky a hledat poklad.

Publikováno 1. 3. 2018 14:01

Příměstský tábor v Hazlově 2017

Od pondělí 3.7. se Základní škola v Hazlově proměnila v pevnost Boyard. Nastal čas, kdy se čtyři týmy odvážných táborníků rozhodly tvrdě bojovat o cenné mince tzv. Boajáry. Celotáborová hra začíná plněním zadané indicie, kterou dětem sdělí vždy otec Fura.Vyluštění indicie navazuje na úkol, jehož vykonání souvisí na počtu získaných mincí. Vyvrcholením každého dne je další – odpolední část celotáborové hry – Pevnost Boyard.

Publikováno 1. 3. 2018 14:00

Vánoční a novoroční menu

Před vánocemi a začátkem roku jsme si pochutnali na svátečním menu. Kuchtíci i jedlíci si naklepali, obalili a osmažili kuřecí plátky masa. Jako přílohu jsme si oloupali, nakrájeli a uvařili brambory. Zeleninová obloha v podobě zeleného salátu, salátové okurky a rajčete, dodala našemu vánočnímu a novoročnímu menu barvu a svěžest. Nechyběl svátečně prostřený stůl a nazdobené jmenovky u zasedacího pořádku.

Publikováno 28. 2. 2018 13:45

VÁNOČNÍ ČAS V KROUŽKU

V našem zájmovém kroužku Vaření jsme pekli a pekli a pekli. Vánoční cukroví různých tvarů děti pečou s nadšením a s velkou trpělivostí. Pokud se povede a je chutné, radost z práce je oprávněná. Poslední schůzka v tomto roce bude věnována tolik očekávané sváteční tabuli. Skupina Jedlíků si připraví vánoční menu v podobě zlatavého a křupavého řízku s bramborem a zeleninovou oblohou. Kuchtíci o tento gastronomický zážitek nepřijdou, protože si ho užijí první schůzku v novém roce.

Publikováno 28. 2. 2018 13:42

Sněhulák stokrát jinak - soutěž

Chebské muzeum pořádá výtvarně - tvořivou soutěž, do které se přihlásili žáci z naší školy v Hazlově. Letošní vánoční téma zní : SNĚHULÁK. Každý rok získá v umístění naše škola přední místa. Je to především i v hlasování, a tak i letos prosíme o podporu. Hlasování probíhá v prostorách muzea na konci výstavy v číselné podobě.

Publikováno 28. 2. 2018 13:41

Vaření - Roční plán kroužku

Roční plán: bezpečnost v kuchyňce, při práci, ...; rozdělení do skupin (Kuchtíci, Jedlíci); určení služby a jejich povinností; vaření, pečení (teplá i studená kuchyně); slaný a sladký týden (předem určený jídelníček); příprava a zhotovení pokrmu, ochutnání; stolování; vedení kuchařského deníčku; tradiční jídla (Vánoce, Velikonoce); účast v soutěžích; prezentace zájmové činnosti (nástěnka, web, foto); Termín: středa, 14:00 - 16:00; Vedoucí kroužku : Vlasta Cicková

Publikováno 28. 2. 2018 13:36

Vařím, vaříš, vaříme

Po roce odmlky se žáci znovu mohli těšit na kroužek vaření. Každý týden se škola rozvoní připravovanými dobrůtkami a všem se nám sbíhají sliny. Někdy se členové kroužku slitují a dají nám smutně hledícím ochutnat. Je libo párek v listovém těstě či věnečky s pudinkem? Alespoň se podívejte, jak krásné obojí vypadá.

Publikováno 28. 2. 2018 13:21