Úvod > O škole > Volnočasové aktivity > TURISTÉ A BADATELÉ NA VÝLETĚ

TURISTÉ A BADATELÉ NA VÝLETĚ

5.11.2022

Děti z badatelsko - turistického kroužku při naší škole se v sobotu 5.11. vydaly na výlet. V doprovodu svých vedoucích odjely v 8.00 z Hazlova vlakem do Aše. Z nádraží všichni pokračovali zajištěným odvozem do obce Krásná a po té směrem k již zaniklé osadě Újezd. Na tomto místě již pokračovali pevným krokem k cíli výletu a to k nejzápadnějšímu bodu České republiky. Cestou míjeli VÁLEČNÝ PAMÁTNÍK ( Kriegerdenmal ) a MOST EVROPY (Europabrucke). Z informačních tabulí se dozvěděli vše podstatné k historickým místům. Pak již následovala trochu nesnadná cesta nerovným terénem k již zmiňovanému cíli. Nejzápadnější bod všichni zdolali hravě a mohli si odpočinout a občerstvit se. Míjel nás neznámý turista, který byl právě na odchodu. Dozvěděli jsme se od něho, že zde i přespal a využil tak možnosti, která se tu nabízí. V horní části odpočívadla je vybudovaný přístřešek pro případné přenocování odvážlivců. Brrrr. Podobné místo je ještě ve Štítarech, kde je komfortnější turistické obydlí ÚTULNA. Slouží ke stejnému účelu. S turistou jsme se rozloučili a děti se stejně jako on podepsaly do knihy návštěvníků a na pohledy a účastnické listy si natiskly razítko. Dalším důkazem jejich přítomnosti na tomto zajímavém místě byly i fotografie, které se pořizovaly. Cesta zpět ještě vedla k větrné elektrárně, kterých je tu v okolí více. Následoval opět odvoz na ašské nádraží, a to už se všichni těšili na opékání voňavých vuřtů u školy. Podzimní počasí nebylo sychravé, neustálý pohyb a vhodné oblečení přispělo k tomu, že se výlet opravdu vydařil.

K odvozu dětí ochotně pomohli hasiči z Krásné, kteří zapůjčili auto. Moc děkujeme !!!    FOTO

opékání_1.jpg                   opékání_2.jpg

20221105_084111.jpg