Úvod > O škole > Volnočasové aktivity > VAŘENÍ NENÍ ČASU MAŘENÍ

VAŘENÍ NENÍ ČASU MAŘENÍ

Vaření není času maření a tak se v tomto zájmovém kroužku týden co týden, něco dobrého připravuje. Každou středu provoní sladké nebo slané pokrmy celou školu. Od září jsme vařili, pekli i smažili. Pochutnali jsme si na křupavých bramboráčcích s vejcem a okurkou, na božských lívancích, na rajské omáčce s kolínkama, na jablečném koláči s ořechy atd. Podpořili jsme školní akci 1. stupně přípravou občerstvení. Dědečkům a babičkám, kteří si přišli povídat s dětmi a vyprávět jim, jsme upekli perník a jablečný koláč. Před vánočními prázdninami nás neminulo pečení vánočního cukroví i posezení u svátečně prostřeného stolu.Pochutnávali jsme si na smaženém kuřecím řízku s bramborami a zeleninovým salátem. Předem připravovaný jídelníček se zaměřuje na jídla, která dětem chutnají a vždy zmizí z talířů. Ve druhém školním pololetí si vyzkoušíme mimo jiné udělat i domácí nudle. Pokračujeme ve vedení kuchařského deníku. Kroužek vaření navštěvuje 18 děvčat a 4 kluci. Jsme rozdeleni do dvou skupin.

Fotodokumentace