Drobečková navigace

Úvod > O škole > Archiv 2022/2023 > Vánoce, Vánoce přicházejí, zpomalme přátelé…

Vánoce, Vánoce přicházejí, zpomalme přátelé…„Paní učitelko, co budeme vyrábět na trhy?“ „Stromečky, sněhuláčky, ozdobíme svíčky… bude to fajn,“ zazněla odpověď.

Jenže… do stromečků se zamotala půlka třídy včetně paní učitelky, ještě že techniku zkoušeli dříve a objevili úskalí bavlnkových stromečků. V pondělí už byli lépe připraveni a měli lepší, propracovanější techniku… i když se také pěkně zapotili.

„A ty sněhuláky budeme vyrábět z čeho?“ vyptávali se čtvrťáci. „Z dřevěných lžiček – natupují se bílou barvou, až vše zaschne, nakreslíte oči a pusu, aby vypadala jako z uhlíků, co mívají sněhuláci,“ odvětila úča. „Pak nalepíte nos, zavážete šálu a společně zabalíme. Nic těžkého…“

Jenže, co čert nechtěl…některým výtvarníkům ujela kreativní ruka a dílo se nevydařilo. No, co…učíme se pracovat s chybou, takže lžičky omýt, pořádně vydrbat a malovalo se znovu. Čas tvoření už se chýlil ke konci, paní učitelka šedivěla za pochodu. Sháněla fén, aby se urychlil proces sušení. Věřte nebo ne, v celé škole nebyl ani jediný fén. „Paní učitelko, já zavolám mamce, ona mi fén určitě přinese,“ pronesl sebejistě Vašík a začal telefonovat.

Maminka za chvíli skutečně přinesla fén a ne jeden, přinesla dva. Jupí, ve třídě začal šrumec. Paní učitelka organizovala: „Super, na, vy fénujte, vy budete nosit, my budeme malovat …

Po nějaké době… Crrrrrrrr, zazvonil školní zvonek.

Vše o hodině čtvrťáci nestihli, tak se Terky, Vašík a Viky nabídli, že zůstanou a všichni společně s paní učitelkou zahájili S.O.S. manufakturu. Pracovali do poslední chvíle. Vše stihli a na čas byli ve školní hale, kde se skvěle zapojili do prodejního víru. Rodiče děti v obchodních praktikách podporovali a vybízeli. Dobře to dopadlo.

Druhý den byla vánoční besídka, takže klidnější den. Děti si s paní učitelkou uvařily vánoční čaj, pojedly cukroví, které si přinesly z domova. Společně se sešly u stromečku, kde si rozbalily vánoční dárečky. Poté nastal čas společenských her. Poslední hodinu si čtvrťáci vyrobili cukrovou polevu na perníčky od paní učitelky a každý si ozdobil buď sobíka nebo chobotničku, podle toho, co kdo chtěl. Výtvor si pak s chutí snědli.

V pohodovém duchu prožívejte předvánoční čas i vy a pokud se objeví nějaká ta chyba, NEHROUTIT SE, dá se s tím pracovat.

Zde si můžete prohlédnout naše momentky.


kluk