Drobečková navigace

Úvod > O škole > Archiv 2022/2023 > Mezi zvířaty

Mezi zvířatyDatum konání:
14.10.2021

Dne 14. října jsme se spolu s třetí třídou vydali procházkou o vesničku dále – na Skalku.
Cesta nám rychle ubíhala, do kroků nám hrály padající kapky, které nás hnaly rychle kupředu.
Už z dálky jsme viděli některá zvířata, která na nás nedočkavě s Lenkou, jejich majitelkou, čekala. První cesta nemohla vést nikam jinam než k nejznámějšímu členovi statku. K jeho obydlí nás vedla cedule s názvem Čunidlo, ale také jeho chrochtající volání. Postupně nás také přivítaly slepice. Mezi kterými bylo Kuřítko. To není ledajaká členka jejich spolku. Jako jediná z nich zvládne na povel vyskočit, lehnout a přijít na zavolání.
Nadešel čas svačiny, kdy jsme nejprve museli nakrmit zvířátka a až poté sebe. Mezi prvními přiběhl přes tunu vážící býk. Po nakrmení býků, krav, telat a slepic jsme šli svačit i my. Celý den byl velmi netradiční, proto už děti nepřekvapovalo nic. Ani jedení na balících. Různorodé svačiny dětí nejvíce ocenil pejsek Mufík, který na statku (celkově na světě) není zas tak dlouho, zato si svoje místo umí bravurně vybudovat. Svačiny nám Lenka obohatila o domácí mrkve, které byly chuťově výborné.
Kromě výše zmíněných zvířat jsme viděli také třígenerační kočky. U kterých jsme si uvědomili, jak život plyne.
Žáci se s životem na statku nechtěli loučit. Budovali si představy jaké by to bylo, kdyby mohli být takového statku součástí, také měli představy o založení si vlastního statku. S sebou si kromě koťátka chtěli vzít také štěně, tele, kuřátka a i klidně celou zvířecí rodinu. Tak uvidíme, kolik v budoucnu přibyde nových farmářů a farmářek.

Můžete se podívat, jak se zde dětem líbilo.


kluk