Úvod > O škole > Akce školy > Návštěva DDM Sova Cheb

Návštěva DDM Sova Cheb

3.6.2024

Nejdříve nás po příjezdu do Chebu čekala delší cesta do Goethovy ulice, kde DDM Sova je. Děti ale byly natěšené na zvířátka, takže nám to hezky uteklo. Zde nás čekala p. vedoucí M. Beranová. Jakmile se od nás dozvěděla, že jsme hlavně přijeli, abychom se s živočichy pomazlili, nelenila a vyndala z terária krajtu, což na úvod bylo dost... Po chvilce otálení si ji většina chtěla vzít do ruky nebo alespoň pohladit. A za chvíli kolem nás chodila želva, děti měly v náručí králíčka, potkana. P. Beranová nám vyndala z terária také chameleona, ale korálovku ne, to je prý expertka na útěky. Je prý hodně pohotová.

Mezitím na svůj kroužek chodily chebské děti, které dostaly za úkol postarat se o určitou skupinu živočichů, což představuje umýt jim klece, terária, misky, dát jim krmivo a také se s nimi pomazlit, pokud je to možné.

My jsme si pak ještě prošli skleník, kde se pěstují citrusové stromy, venkovní voliéry s ptáky a výběhy, kde jsou koně a kozy.

Exkurze byla velmi pěkná, děkuji Elišce za nápad.