Drobečková navigace

Úvod > O škole > Akce školy > Čárymáry ententýky, poletíme do Afriky…

Čárymáry ententýky, poletíme do Afriky…Čárymáry ententýky, poletíme do Afriky, přidržte si čepice, hop a už jsme v Africe. Tuto písničku si mohli notovat žáci první až páté třídy, neboť právě za nimi přijel cestovatel pan Kubeš s programem SAFARI.

Nejdříve nás pan Kubeš seznámil se základními reáliemi Afriky, konkrétně Tanzanie. Dozvěděli jsme se také, jak tu lidé žijí, co jedí, jak se nakupuje na trhu, že škola je pro děvčata a kluky zvlášť, že blízko leží ostrov koření Zanzibar a mnoho dalšího. Seznámili jsme se s některými druhy ovoce, jež tu roste, mnohé - jako například durian, jsme dosud neznali.

Nejzábavnější částí přednášky bylo samotné Safari - výlet do národních parků (např. Serengeti, Gombe) za divokými zvířaty. Viděli jsme slony, hrochy, žirafy, zebry, pakoně, antilopy, buvoly, krále savany - lvy, hyeny, které kradly ostatním šelmám kořist, leoparda i geparda, šimpanze i paviány, čápa marabu i mangustu, která umí lovit hady, želvy sloní, jež se mohou dožít i 160 let a váží i 180 kg a mnoho dalšího.

Na závěr jsme se seznámili s Masaji a jejich tancem s holemi, kdy vyskakují i metr do výšky.

Celá přednáška byla díky mnoha zajímavostem, nádherným videím i působivé hudbě strhující, připadali jsme si, jako bychom Afriku opravdu navštívili. Děkujeme:-)


kluk