Úvod > Družina > 2.oddělení školní družiny > Zajímavosti z činnosti 2.oddělení > Zdravá výživa ve školní družině

Zdravá výživa ve školní družině

Celý leden se v družině zabýváme zdravou výživou. Nejdříve jsme si povídali o tom, které potraviny jsou zdraví prospěšné a které nikoliv. Poté čekala žáky skupinová práce, ve které bylo jejich úkolem sestavit potravinovou pyramidu. K dispozici měli letáky s potravinami, ze kterých vystříhali vhodné obrázky, které nalepili do pyramidy. Dalším úkolem bylo nakreslit „zdravý talíř“ – maso, brambory, těstoviny, zeleninový či ovocný salát, to vše se na našich talířích objevilo. Některé pokrmy a potraviny jsme si zkusili vyrobit z papíru. Stříhali jsme, lepili, skládali… Na to, jak se nám dařilo, se můžete podívat na fotkách.