Úvod > O škole > Volnočasové aktivity > ZPÍVÁME A HRAJEME PRO RADOST

ZPÍVÁME A HRAJEME PRO RADOST

Pěvecký kroužek

Tento školní rok je mimořádně úspěšný. Navštěvuje ho 25 zpěvaček a dokonce 2 zpěváci. Velmi si cením nepřetržité účasti mých opor Vítka Sedláka ze sedmé třídy a Karči Šímové z osmé třídy. Za půl roku jsme odzpívali několik vystoupení. Hned v září jsme vystoupili na Hazlovské pouti. 27.října jsme přivítali nové občánky na obecním úřadě. Připravili jsme si pro ně pásmo písniček a básniček, předali papírová miminka. Zahráli a zazpívali jsme také našim seniorům na jejich vánočním setkání. Velkým vystoupením je již tradiční Vánoční koncert našeho uskupení, které se již potřetí konalo v katolickém kostele  Povýšení sv. Kříže v Hazlově. S požehnáním pana faráře a za pomoci naší starostky a jejího týmu, se povedlo uspořádat opravdu velký koncert. Sbor doprovodili, již tradičně, Ondra Kindl na kytaru a Zuzka Struková na housle. Dvě koledy s námi odehrály i členky kroužku Hry na kytaru a ukulele. Myslím, že všichni odcházeli z kostela  s opravdu krásnou vánoční náladou. V únoru se několik zpěvaček zúčastnilo  na maškarním karnevalu soutěže  O Zlatou šišku, kterou s přehledem vyhrála sólistka souboru Verunka Peková. V únoru jsme byli pozváni na Vítání občánků do Krásné. Vyjeli jsme tedy na - zájezdové představení -. Nová zkušenost se vyplatila, milé přivítání nás velmi potěšilo. Do konce školního roku bychom rádi ještě uspořádali vystoupení pro maminky ( Den matek ) a samozřejmě i tatínky, čeká nás ještě vystoupení společně s dalšími muzikanty ze Základní  umělecké školy ve Františkových Lázních. Zpíváme prostě rádi a pro radost.

Hra na kytaru a ukulele

Kroužek navštěvuje 9 dívek, 5 kytaristek a 4 hráčky na ukulele. Oba nástroje jsou si velmi podobné, ale akordy jsou jiné. Hezky znějí dohromady. Cílem je zahrát si pro radost a naučit se doprovázet zatím jednodušší písničky. Terezky nacvičily jednu písničku i v angličtině. Hrajeme si pro radost. Osobně jsem měla velkou radost z toho , že nás holky doprovodily na vánočním vystoupení  a také  na vystoupení pro naše seniory.