Drobečková navigace

Úvod > O škole > Volnočasové aktivity > Příměstský tábor i pro integrované děti? ANO!

Příměstský tábor i pro integrované děti? ANO!Neděle, 06 Srpen 2017 16:47

Když to jde, tak proč ne ?

Život na Příměstském letním táboře v Hazlově si užily tři děti , které pojí něco společného. Jsou místní a ve škole jsou zařazeni jako žáci  do režimu speciálního vzdělávání. Jsou integrováni v běžných  třídách, kde se učí podle individuálního vzdělávacího plánu a mají asistenty pedagoga.

Letos jim byla nabídnuta přihláška na tento příměstský  tábor.  Po dohodě s nimi a jejich rodiči jsme všechny tři kluky zařadili mezi již přihlášené táborníky. Menší obavy, které byly z počátku oprávněné, se nakonec ukázaly jako přirozená věc, kterou lze ale vzájemnou důvěrou postupně vytratit. Z řad vedoucích i dětí jim byla jen věnována větší pozornost a ohleduplnost - vlastnosti , které jsou  důležitou výsadou pobytu na táboře. Kluci si tak mohli užívat táborového života stejně jako ostatní . Nepřekvapilo nás, že jejich přirozenost a spontánnost byly kolikrát na místě, při různých hrách i úkolech. Velkou výhodou tohoto tábora bylo pro ně dobře známé prostředí, známé děti i dospěláci. Nebyl vážný důvod, aby si tento druh prázdninové zábavy nevyzkoušeli. Rodiče Adrianka, Pavlíka a Danka si zaslouží velkou pochvalu za to, že to svým dětem umožnili.

Vlasta Cicková – vedoucí tábora a asistent pedagoga


Reakce rodičů: 

Mé a synovo dojmy

Obdivuji práci všech vedoucích tohoto tábora, že si vzali pod svá křídla i děti „ s postižením “. Můj syn Adrian Látka má vývojovou dysfázii + ADHD syndrom a podezření na DM I. Je na lécích, které mu pomáhají se více soustředit.  Pro syna je velice důležitá integrace mezi normální zdravé děti. Rodiče nebojte se pustit děti s jakýmkoli druhem mírnějšího postižení mezi „ normální zdravé děti “. Pokud by se objevily jakékoli potíže, nic nebrání tomu, dítě z tábora odhlásit. Proto jsme také volily tento tábor, přes den je na táboře a odpoledne doma.

Syn chodil domů velice spokojený, plný různých zážitků, které nám po svém vyprávěl. Dokonce dělal i věci, které by ve škole nebo doma odmítal udělat. Byla jsem denně v kontaktu s vedoucími a mého syna chválili. I já jako rodič jsem viděla, jak tento typ tábora je pro mé dítě velice přínosný. Opravdu se není čeho bát, tyto děti to potřebují aby se zapojili do různorodých aktivit. Pro některé rodiče je to asi trošku problém, myslí si, že to dítě nezvládne bez jejich pomoci, mají je jako ptáčky v kleci, ale opak je pravdou.

Ingrid Látková, Hazlov 496, 351 32 Hazlov


Tímto bych chtěla poděkovat celému příměstskému táboru v Hazlově. Všem vedoucím a především p.Cickové, že nám umožnila tento tábor absolvovat i přesto, že věděla, že Daniel Dudy má hendikep (DMO). Byla jsem nadšená, že nám to bylo nabídnut, že si to můžeme zkusit i s tímto postížením. Měl tam táborovou hru Pevnost Boyard, která se Danečkovi  moc líbila. Byl tak nadšený, že nechtěl, aby to skončilo, a každý den se na ten tábor těšil,  až bude dělat nějaké hádanky a úkoly. Velice ho to bavilo a byl rád, že jsi tam našel  nové kamarády, s kteými si moc rozuměl a domlouval se s nimi i na další rok. Z celého srdce bych vám s Danečkem chtěla poděkovat a velice si vážíme vaší nabídk,y že jsme se mohli zúčastnit.

30.7.2017       S pozdravem Dudyová 


 Dobrý den chceme vám moc poděkovat že náš syn Pavel Eliáš se mohl zúčastnit tábora. Pavlik byl na táboře poprvé a byl velice nadšený na téma pevnost boyard a nejvíce ho bavila překážková dráha , pavoučí síť , a další soutěživé hry .A už se moc těší na příští turnus na téma Cirkus.Timto bychom chtěli poděkovat všem, kteří umožnili tento tábor zorganizovat a na všem se podíleli.

S pozdravem Eliašovi.

Aktualizováno Neděle, 03 Září 2017 18:03


kluk