Úvod > O škole > Volnočasové aktivity > Další zprávy z pevnosti

Další zprávy z pevnosti

Neděle, 23 Červenec 2017 18:23

Místo ve sklepě, kde týmy využívají možnosti získání většího obnosu mincí, je den ode dne horší a horší. Obsah sudu se totiž mění, a tak táborníky vždy  překvapí něco nového. Ze sklepa se ozývají hlasitější a intenzivnější výkřiky slabších jedinců, než ve dnech předchozích. V místnosti je více pavouků, hadů, žížal, slimáků a obsah sudu je tekutější. Přesto jsou děti natěšené a na odpolední část hry netrpělivé. Nejraději by ji hrály celý den. Pevnost Boyard je hra o odvaze, hbitosti, postřehu a souhry v týmu. Děti si vyzkouší nemyslet jen na sebe.

Dnešní odpověď na indicii zněla – PROVAZ. Dopolední část hry se odehrávala v prostorách celé školy, jelikož bylo venku mokro z předchozího děště. Skládala se ze čtyř úkolů, při kterých se všechny týmy vystřídaly. Přišívaly se knoflíky, rozvazovaly se uzle, nafukovaly se balónky a navlékaly se tzv. špízy z korálků a špejle (tento úkol byl na čas). Nadšení opouštělo děti během chvíle, neboť úkoly nebyly tak jednoduché, jak se zdálo. Představa získaných boajárů (mincí) byla ale obdivuhodná, a tak se všem podařilo navýšit jejich počet do svých týmových měšců.

Každý táborový den je určena služba. Děti se střídají, takže si tuto úlohu vyzkouší všichni. Služba má za úkol kontrolovat umývárnu a wc, jestli neteče voda, jestli se nesvítí, jestli je na místech toaletní papír a mýdlo. Dále dbá na pořádek a uspořádání bot v šatně a na čistotě chodeb v táborové základně. Sleduje, zda je neustále k dispozici pitný režim.

Táborové vedení a fotodokumentace

Aktualizováno Neděle, 03 Září 2017 18:01