Drobečková navigace

Úvod > O škole > Volnočasové aktivity > CO BUDEME VAŘIT PŘÍŠTĚ ?

CO BUDEME VAŘIT PŘÍŠTĚ ?VAŘENÍ

Co budeme vařit příště? Tuto otázku pokládají děti ihned, jakmile skončí schůzka, ze které odcházejí domů. Sestavit jídelníček tak, aby jejich mlsné jazýčky byly dostatečně uspokojené, není zrovna jednoduché. Ceny potravin se stále zvyšují, a tak je na místě volit pokrmy levnější, ale přitom chutné. Děti nosí na schůzky v rámci možností některé potraviny z domova, abychom je nemuseli kupovat. Jedná se především o cibuli, vejce nebo brambory. Každý přinese po jednom, dvou kusech a máme toho na nějaký čas dostatek. Momentálně se vzájemně zásobují štávou na pití. Taková pomoc je skvělá a rodičům děkujeme      ( pokud o tom vědí ) :-) :-). Na kroužku se dětem velmi daří. Zažily ale i nepříjemný zážitek z poslední schůzky. Při pečení domácích kakaových sušenek došlo na jejich spálení. Tentokrát se chodbami před kuchyňkou nelinula zrovna libá vůně jako jindy. Naštěstí se podařilo jeden plech upéci bez nehody. Druhá skupina si už dobu pečení sušenek uhlídala a byly všechny takové, jaké být měly. Máme za sebou sladká i slaná jídla. Některá byla pro děti novinkou a bylo příjemné sledovat, když jim chutnalo. Ve vaření pokračujeme a budeme si ještě pochutnávat na pomazánkách, nugátových croissantech, na zeleninovém salátu... Poslední schůzku si upečeme dort.

 

Několik fotografií

 

 

ŠMOULATA

Prvňáčci jsou šmoulíci jako vyšití. ŠmoulÍ svět je pro ně věkově blízký, a tím i nejprožívanější. Dvě hodiny nám vždy utečou jako voda a mnohdy nestihneme všechno, co je pro ně připravené. V tomto kroužku se  plánu rozhodně držet nejde. Děti vždy něčím překvapí a jejich spontánní reakce mnohdy vše změní. Užíváme si Gargamela a Azraela. Kreslíme, tvoříme, sportujeme, tancujeme, vaříme. Hrajeme hry a soutěžíme. Za účast na schůzkách máme šmoulí průkazky plné razítek. U svačinky si děti odpočívají a dívají se na jeden šmoulí příběh, který jim pouštím na interaktivní tabuli.

I v druhém pololetí máme za sebou šmoulí všehochuť. Podle reakce dětí si troufám říci, že se devět prvňáčků na každý čtvrtek těší. Já rozhodně taky. V.

 

A opět trochu fotodokumentace


kluk