Úvod > O škole > Rada rodičů > Podzimní cesta za dobrodružstvím

Podzimní cesta za dobrodružstvím

V den státního svátku 28. září 2020 se podařilo uspořádat Podzimní cestu za dobrodružstvím. Vzhledem ke stávající situaci s nebezpečnou nákazou to byla jediná možnost, jak se venku pobavit.

Start byl na multifunkčním hřišti a cestou děti plnily různé dobrodružné úkoly. Například skákaly v pytli, vyprávěly pohádku O řepě, zatloukali hřebíky, poznávaly houby a zvířátka a další podobné úkoly. Na konci cesty v místě, kde se říká Staré koupaliště, je fotbalisté svezli na raftech. Připraveno bylo občerstvení ve formě opékání vuřtů, limonády, čaje a hřejivého nápoje pro dospělé. Překvapením byl výklad s názornou ukázkou dravců. Děti mohly spatřit orla mořského, káně lesní, výra velkého, sovy i naši nejsmenší sovičku kulíška. Cvičitel těchto ptáků byl odborník na slovo vzatý. Přednášel erudovaně a navíc velmi vtipně. Bylo to nesmírně zajímavé. Nejvíc pobavila sova, která se rozhodla přečkat přednášku v poli. Vše bylo uspořádáno s mimořádnými hygienickými opatřeními.

Rada rodičů při ZŠ a MŠ Hazlov všem vzkazuje, že její činnost je nadále prováděna a máme spoustu nápadů, jak naše žáčky pobavit. Čekáme jen na zlepšení covidové situace. Děkujeme tímto všem rodičům za podporu a účast, a těšíme se na další spolupráci.