Úvod > O škole > Projektová činnost > Projekt Moderní výuka

Projekt Moderní výuka

Čtvrtek, 05 Červenec 2012 17:58

Moderní výuka = budoucnost pro vzdělání

je název projektu, o kterém jsme vás informovali krátkým článkem v březnu 2012. V té době jsme ještě netušili, zdali bude schválen a my budeme moci začít budovat odbornou učebnu přírodovědných předmětů. Dnes už máme jasno. Projekt "prošel" a částka 2 000 600 Kč je nám k dispozici. Již v průběhu prázdnin bychom měli ne příliš funkční stávající učebnu pro chemii a fyziku vybavit novými žákovskými pracovišti a učitelským pracovištěm. Každé pracoviště bude opatřeno přívodem elektřiny, plynovým kahanem  a přístupem k počítačové síti. Stavební úpravy zabezpečí rozvod vody mezi jednotlivými stoly a novou podlahu.

Naším cílem a cílem našeho projektu je především zatraktivnění přírodovědných předmětů pro žáky. To je hlavní úlohou tzv. Pasco senzorů, což je měřící technika určená pro přírodovědné experimenty. Tyto senzory jsou napojeny na počítač a žáci mohou okamžitě sledovat výsledky svých měření a vyhodnocovat je. Nová pracoviště však budou velmi dobrým zázemím i pro mechanicky prováděné pokusy.

Třetí částí projektu je spuštění e-learningového portálu LMS Moodle. V současné době je tento portál již funkční a jednotliví garanti odborných předmětů jsou proškoleni, aby mohli začít plnit portál zajímavými úlohami.

Letošní prázdniny tedy budou pro některé z nás méně odpočinkové, než obvykle.

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Aktualizováno Sobota, 29 Září 2012 17:12