Úvod > O škole > Projektová činnost > Přírodovědné předměty v popředí

Přírodovědné předměty v popředí

Úterý, 17 Leden 2017 10:47

Přírodovědné předměty - fyzika, chemie, přírodopis, předměty, se kterými mnozí žáci více či méně bojují a příliš je nezajímají. Současný trh práce je ale přesycen humanitně zaměřenými povoláními, je třeba vést žáky již v základním vzdělávání k zájmu o techniku, chemii, biologii. I my se v naší škole snažíme probudit v žácích zájem o tyto obory, začali jsme využívat modelu Tvořivá škola, pokoušíme se o badatelskou výuku a hlavně jsme přivítali nabídku Institutu pro regionální spolupráci v Brně a stali se spolu s několika dalšími základními školami jejich partnery v projektu nazvaném "Rozvoj kreativity ve výuce přírodovědných předmětů" s reg. číslem CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_010/0000549. V jeho rámci se naši učitelé vyškolí v různých metodách a formách výuky, které si vyzkouší ve svých hodinách a své zkušenosti pak předají i svým kolegům z dalších škol. Tento projekt nám pomůže i dovybavit náš stávající Pasco systém (digitální měřící zařízení), který zatím používají žáci převážně ve fyzice, i pro chemii a přírodopis.

Projekt jsme teprve prvním lednem zahájili, je tedy ještě brzo na jeho hodnocení. V únoru 2017 nás čeká úvodní konference, kde se dozvíme další podrobnosti.

Mgr. Alena Šimková - vedoucí centra kolegiální podpory

Aktualizováno Úterý, 17 Leden 2017 12:41