Drobečková navigace

Úvod > O škole > Archiv 2022/2023 > Výlet do botanické zahrady v Bečově nad Teplou

Výlet do botanické zahrady v Bečově nad TeplouZvuky a barvy – to byl náš společný cíl. Spolu se čtvrťáky a třeťáky jsme se vydali do Bečova nad Teplou do místní botanické zahrady. Tam na nás už čekal průvodce Venca, který nás dovedl k našemu stanovišti. Zde se děti občerstvily a program mohl začít…

Lucka hrála na ukulele a zpívala bezva písničky, žáci ji rytmicky doprovázeli a zpívali s ní. Atmosféra byla skvělá.

Poté se děti rozdělily na dvě skupiny. Jedna se věnovala základním barvám a míchala odstíny, druhá si vyzkoušela, co je to dendrofon – hudební nástroj vyrobený z různých druhů dřeva. Žáci pak házeli různými druhy šišek do proutěného košíku a sbírali a navlékali velké dřevěné korále. Nejvíce se jim líbilo, když je mohli opět rozmístit pro okolí, aby je mohla hledat i druhá skupina. Korále napichovali např. na nižší větve keřů, aby druhé skupině zpestřili hledání.

Mezitím druhá skupina míchala odstíny barev ze tří základních barev modré, žluté a červené. Míchaly se barvy květů rododendronů – růžová, odstíny fialové, dále pak šedá (skály) a odstíny zelené. Aby se barvami neplýtvalo, Venca karton přehnul na polovinu a každý z dětí ho pošlapal, poskákal či přeběhl. Vznikl tak pestrobarevný obrazec a děti měly hádat, co v něm vidí. Fantazie rozproudila diskuzi o tom, co je na kartonu zobrazeno.

Po programu si děti zahrály fotbal, pobyly na hřišti a nakoupily si suvenýry. Cestou zpátky oknem autobusu zahlédly hrad a zámek v Bečově. Nebyla to však jediná památka, kterou spatřily. Při průjezdu městem Loket viděly i působivý stejnojmenný hrad – hrad Loket.

Lucko a Venco děkujeme, pobyt v botanické zahradě se nám všem líbil.

 


kluk