Drobečková navigace

Úvod > O škole > Archiv 2022/2023 > Třeťáčci ve Františkových Lázních

Třeťáčci ve Františkových LázníchProtože se naše třída letos zúčastnila programu Ajax týkajícího se bezpečnosti provozu a také programu prevence šikany pořádaného Policií ČR, byli jsme pozváni k návštěvě služebny Policie ČR ve Františkových Lázních.
Do Františkových Lázní jsme dorazili vlakem, na služebně nás již čekala paní Wolfová, která nás provedla celou služebnou včetně místnosti pro krátkodobé zadržení nebo místnosti, ve které mají františkolázenští policisté uloženy střelné zbraně. Dozvěděli jsme se mnoho o policejní práci - o dozorčí službě, hlídkovací činnosti, řešení dopravních přestupků apod. Na zahrádce u služebny jsme si pak mohli prohlédnout služební vůz, vyzkoušeli neprůstřelnou vestu, pouta nebo tester na alkohol či drogy. Pak jsme paní Wolfové poděkovali za čas, který nám obětavě věnovala a vydali se do centra lázeňského města.
V parku jsme si chvilku odpočinuli a nasvačili se, u kolonády jsme si dopřáli vynikající zmrzlinu, někteří i lázeňské oplatky. Bohužel čas nás tlačil a museli jsme se vydat směrem k nádraží. Přesto jsme se zastavili ještě ochutnat pramen Stanislav a potěšili jsme se rozkvetlými azalkami a fontánami v parku za kostelem. Počasí nám přálo a výlet se nám moc vydařil!


kluk