Drobečková navigace

Úvod > O škole > Archiv 2022/2023 > Třeťáčci na statku (i jinde)

Třeťáčci na statku (i jinde)Na poslední výlet tohoto školního roku jsme vyrazili na školní statek u Chebu. V rámci programu Ptačí svět jsme se dozvěděli mnoho o ptácích žijících v našich krajích, zkusili jsme je poznávat po hlase, podle hnízd, dozvěděli jsme se, proč se kachny ve vodě nepromočí, kolik vajíček snese denně křepelka, viděli jsme vlaštovku krmit malá vlaštovčátka, pohladili jsme si slepičku a mnoho dalšího. Ještě atraktivnější byl pro děti program Malým farmářem, při kterém jsme si prohlédli všechna zvířátka na statku a mohli si pohladit malé králíčky, prasátka, velké osly, ovce, kozy, kočky. Největším hitem bylo drbat pašíka Lojzu štětkou na WC nebo venčení kozlů (vlastně hňupů) Vildy a Matýska.

V posledních školních dnech jsme si s dětmi zrekapitulovali uplynulý školní rok, prohlédli si fotky ze společných akcí a shodli jsme se, že se nám opravdu dařilo. Hodně jsme se naučili, mnoho jsme toho spolu prožili, dost jsme toho viděli. A že si přejeme, abychom se po prázdninách všichni v pořádku sešli a vrhli se společně do dalšího ročníku:-).

A já přidávám fotografie, které se jinam nevešly - z center Koloběh vody (4/23) nebo Rostlin (5/23), z výpravy za jarními květinami ad.


kluk