Drobečková navigace

Úvod > O škole > Archiv 2022/2023 > JARO

JAROzima chce nebo nechce, my jsme si jarní atmosféru navodili v online hodině výtvarné výchovy. Motýlí rozvětvenou rodinu žáci čtvrté třídy tvořili nejen přímo v hodině, ale i po vyučování. Fotografiemi dokazovali, že je práce především bavila, a proto se dařila. Motýli všech barev a velikostí už získali své místo na záclonách, na parapetech oken, zavěšené pod lustry atd. Děti si tak vlastnoručně zpestřily prostředí svých domovů a daly zimě jasně najevo, že už tu nemá být.

Touto tvořivou výtvarnou výchovou jsme navázali na třídní přírodovědnou práci o JARU. Máme za sebou referáty o prvních jarních rostlinách, živočiších, ptácích. Shlédli jsme poučné dokumenty na videu, o kterých jsme si pak povídali. Poslední částí této práce je jarní sadba. Žáci mají za úkol si doma zasadit semínko nebo sazenici čehokoliv. Už nyní posílají fotografie a jakmile naší třídní práci dokončíme, pozveme vás k nahlédnutí do naší velké přírodovědné fotogalerie.

A jak si takového motýla vytvořit? Podívejte se na postup. Pozn. -  při výrobě buď sledujte očíslované fotografie, nebo si je seřaďte podle názvu. V.  


kluk