Úvod > O škole > Akce školy > Naši čtvrťáci “dobyli” hrad Loket

Naši čtvrťáci “dobyli” hrad Loket

Žáci čtvrté třídy vyrazili minulý čtvrtek do Lokte, aby si prohlédli známý středověký hrad.

V první části exkurze jsme byli na nádvoří seznámeni s historií a významem hradu, pak nás déšť zahnal do hradního sálu. Exkurze pokračovala v expozici výstavy Letem Karlovým světem, kde jsme se dozvěděli mnoho o životě našeho nejpopulárnějšího panovníka, Karla IV., který byl jako dítě na Lokti dokonce vězněn. Po krátkém občerstvení jsme si mohli prohlédnout zbývající části hradu. Všechny děti chtěly alespoň nahlédnout do sklepů na expozici práva útrpného, připadala nám ale příliš drsná a tak jsme se pospíchali podívat na věž, na středověké zbraně a hlavně na legendární loketský meteorit.

Před odjezdem jsme se stihli zastavit v prodejně suvenýrů, takže většina dětí si odvážela i drobnou památku.

Shodli jsme se, že navzdory mimořádně chladnému počasí se nám výlet moc líbil, dozvěděli jsme se mnoho zajímavého, což se nám bude hodit nejen do vlastivědy, a potěšilo nás, že první dochovaná písemná zmínka o Lokti je o 10 let mladší než první písemná zmínka o Hazlově (takže osmisté výročí bude Loket slavit až za 10 let, kdežto Hazlov je slaví už letos:-).