Úvod > Družina > 2.oddělení školní družiny > Zajímavosti z činnosti 2.oddělení > Činnost školní družiny

Činnost školní družiny

Naše ŠKOLNÍ DRUŽINA má dvě oddělení. První je určené pro žáky 1. a 2.třídy a navštěvuje ho 28 dětí. Druhé oddělení má zapsaných 25 dětí ze 3. až 5. třídy. Své dveře otevírá každé všední ráno v 6.00 hod. a zavírá v 16.00 hod. Činnost družiny obou oddělení je všestranná a zaměřená na rozvoj logického myšlení, tvoření, pohybové činnosti. Vycházky do okolí nebo pobyty na školní zahradě a hřišti jsou upřednostňovány. Ve školní družině se po každém obědě zaslouženě odpočívá při čtení pohádek z oblíbených knížek. Zimní období stále probíhá, a přestože paní Zima s počasím vyloženě lednovým moc nepřála, tvořilo se ledové království. Na motivy pohádky se pracovalo s knihami - čtení, prohlížení, poslech. Děti hrály stolní hry motivované filmem Ledové království. Výtvarničily na dané téma a vytvořily Olafa. Samozřejmě nemohly zapomenout na vybarvování, dětmi velice oblíbených omalovánek. Aktivity s oblíbeným příběhem a postavami je velice zaujaly a přispěly k rozvoji jemné i hrubé motoriky, čtenářské gramotnosti a samozřejmě fantazii, které se meze nekladou. Aktuálním zpestřením je i projektový den Dvanáct měsíčků, který probíhá tento týden. V.

Z činnosti družiny