Úvod > O škole > Projektová činnost > Novinky v e-Twinningu

Novinky v e-Twinningu

Sobota, 26 Květen 2012 13:09

Novinky v eTwinningu

Spolupráce s francouzským partnerem se nadále slibně rozvíjí. Prezentace a představovací dopisy našich žáků z 9.třídy motivovaly protějšky ve Francii natolik, že své původní prezentace přepracovaly, vylepšily. Do konce školního roku bychom měli ještě obdržet odpovědi na otázky ohledně skleníkového efektu (návaznost na původní český projekt 9. třídy pro žáky 1. stupně zmíněný v prezentaci o naší škole) a video o kompostování biologického odpadu ve francouzské škole, které jsme zatím dostali k nahlédnutí pouze ve francouzštině.

Pro příští školní rok se rýsuje příležitost další spolupráce, tentokrát hlavně s mladšími žáky ze 6. třídy. Do Francie jsme poslali foto ekovýrobků z letošního Dne Země a ukázku projektu My World z hodin angličtiny, což vyvolalo pozitivní ohlas ze strany tamější angličtinářky, která se rozhodla připojit k projektu, a poslala nám několik představovacích dopisů svých žáků. Naši současní páťáci si budou mít s kým dopisovat nejen o svých každodenních radostech i starostech, ale budou patrně moci i převzít od 9. třídy štafetu ohledně výměny zkušeností z oblasti ekologického chování k prostředí.(ebroli)

Aktualizováno Sobota, 23 Listopad 2013 15:58