Úvod > O škole > Projektová činnost > Jazyková průprava

Jazyková průprava

Čtvrtek, 23 Květen 2013 07:02

Jazyková průprava našich žáků.

Nikdo snad nepochybuje o tom, že umět cizí jazyky se dnes více než vyplácí. Zamýšleli jsme se nad tím, jak a čím  výuku u nás anglického jazyka ještě obohatit. Interaktivita ano, časopis se zajímavostmi přiměřeně k věku ano, hry ano, ale to je stále jen výuka a žáci nemají tu správnou zpětnou vazbu, jak na tom vlastně jazykově jsou.

Protože se nebojíme nejrůznějších projektů, podali jsme rovnou dvě žádosti o grant prostřednictvím Národní agentury pro evropské vzdělávací programy - program celoživotního vzdělávání Comenius, které by nám při prohlubování cizího jazyka mohly pomoci. Rádi bychom v naší škole přivítali asistenta pedagoga ze zahraničí. Naše žádost získala dostatečný počet bodů, byla schválena a my nyní čekáme, zdali příliv zájemců o post asistenta bude takový, aby se dostalo i na naši školu. Asistent nemá za úkol pouze pomáhat při výuce cizího jazyka, ale průřezem všech předmětů. Žáci by si tak mohli vyzkoušet, jaká bude matematika či zeměpis v angličtině.

Podstatou druhého projektu, který je plánován na dva roky, je společná práce žáků 12 - 15 let z osmi partnerských zemí ( Polsko, Turecko, Belgie, Řecko, Nizozemí, Velká Británie, Rakousko a Česká republika) s námětem vzájemného poznávání rozdílného kulturního dědictví - legendy, zvyky, tradice, písně, tance a podobně. Výstupem projektu jsou vzájemné návštěvy dětí v jednotlivých zemích se svými prezentacemi, tvorba kalendáře, tvorba filmového dokumentu, který zachytí jednotlivé návštěvy a práci žáků na svých malých projektech. Významným výstupem bude samozřejmě i zdokonalení komunikačních schopností v cizím jazyce, prohloubení znalostí při práci na PC, žáci zapojí i své vlohy v oblasti výtvarného umění, dramatického projevu.

Konečný verdikt o schválení projektu padne o prázdninách, pevně věříme, že i tento projekt dopadne dobře.

logo_naep_1.png