Úvod > O škole > Projektová činnost > Dvě třídy v novém

Dvě třídy v novém

Před rokem jsme vás informovali o našem záměru rekonstruovat dvě třídy - přírodopisnou a učebnu informatiky a využít k tomu Výzvy č.5 MAS - IROP - Vzdělávání I. Sledujete-li náš web pravidelně, vítě, že žádost byla podpořena a my se pustili do práce. Všemu předcházely stavební práce - bylo nutné odstranit starou podlahovou krytinu, veškeré kabely měly být podle projektu ukryty v podlaze, a tak přišly na řadu nástroje, které si s betonovou podlahou poradily a vytvořily kanály. Po vyrovnání podlahy se stavebníci pustili do stěn, které pečlivě oškrábali, nanesli novou štukovou omítku a vymalovali. Podlaháři vše dokončili položením podlahové krytiny. Na řadu přišla instalace nábytku, zapojení elektřiny do žákovských i učitelských stolů, instalace interaktivních tabulí. V rámci projektu jsme měli možnost pořídit i pomůcky vhodné pro přírodopis a zeměpis, tak se školní sbírka rozrostla o 3D tiskárnu, lidskou kostru, modely krevního oběhu, oka, zubů, hvězdářských dalekohledů a mnoho dalšího.

Zajistili jsme i bezbariérovost školy vytvořením plynulého nájezdu k hlavnímu vchodu do školy a koupí schodolezu. Přístřešek vedle vchodu doplnily nové lavičky, část skalky, která ještě nebyla upravena, dostala nový "koberec" a květiny.

Tím bychom ale skončit nechtěli. Bude-li nám zřizovatel i nadále nakloněn a v rekonstrukcích podpořených dotacemi z evropských fondů nás podporovat, mohou se žáci i učitelé těšit na další nové třídy. rádi bychom pokračovali vybudováním odborných učeben chemie, fyziky, matematiky a robotiky, jazyků, žákovských dílen a polyfunkční třídou pro 1.stupeň.

Slova jsou jen slova, přijďte k nám na návštěvu, rádi vás školou provedeme. A zatím se podívejte alespoň na několik   fotografií.

logo MŽP