Drobečková navigace

Úvod > O škole > Archiv 2022/2023 > V březnu - Měsíci knihy se třeťáčci věnovali pohádkám

V březnu - Měsíci knihy se třeťáčci věnovali pohádkámVýprava do pohádky začala pro třeťáčky divadelním představením O Luciášovi a makových buchtách. Na tuto pohádku byla naše třída (spolu s druhou, první třídou a dětmi z mateřské školy) pozvána paní starostkou a moc se nám líbila.

Dalším pohádkovým zastavením byla hazlovská knihovna, kde pro nás paní knihovnice připravila zábavné hledání pohádkových knih a vybarvení záložky do knihy.

Ve výtvarné výchově jsme si pak zkusili navrhnout obálku vlastní knihy - vymyslet název knihy, o čem bude a výtvarně ji zpracovat.

A aby pohádek nebylo málo, věnovali jsme jim i březnová centra aktivit. V matematice jsme řešili pohádkovou tajenku a barevné počítání, v ateliéru jsme ilustrovali jednu z vybraných pohádek K. J. Erbena. Na znalost Erbenových pohádek byl zaměřen i zábavný kvíz v centrech čtení - psaní, zde jsme také společně vytvářeli vizitku pohádkové postavy (čerta, vodníka, čarodějnice nebo rusalky). Rychlíci spojovali na magnetické tabuli pohádkové dvojice, řešili na interaktivní tabuli pohádkové kvízy nebo hráli pohádkového Černého Petra. Největším trhákem byla ovšem centra objevů, kde jsme natrénovali jednu z pohádek a tu pak zahráli spolužákům (O perníkové chaloupce, O Smolíčkovi, O rybáři a zlaté rybce, O Koblížkovi). Všichni jsme si vyzkoušeli, že hrát před publikem není zdaleka tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá, ale moc nás to bavilo.


kluk