Drobečková navigace

Úvod > O škole > Archiv 2022/2023 > Obratlovci ve škole…

Obratlovci ve škole…Agama, hadi, pejsci, kocourek a křeček nám v říjnu zpestřili výuku. Právě totž probíráme obratlovce a bezobratlé.

První den jsme se blíže seznámili s Viktorčiným křečkem vlastně „křečicí“ Elsou. Byla roztomilá a moc přítulná. Každý si ji krátce podržel v ruce, když přecházela z dlaně na dlaň.

Druhý den nás přišel navštívit klidný a vznešený Walter. Jedná se o krátkosrstého německého ohaře. Měl vybrané chování. Předvedl nám, jak poslouchá. Zalíbil se mu náš Vašík, na kterém se pejsek posadil. Byla to legrace. Nakonec se uvelebil na našem relaxačním pytli.

Třetí den k nám zavítala drobná fenečka Ejminka. Přivedla ji Terezky maminka. Ukázala nám, co Ejminka umí. Kdo chtěl, mohl ji za odměnu nakrmit.

Dalším zvířecím hostem byl britský kocourek Whiskas jménem Kikísek. Snažili jsme se ho zabavit. Vyrobili jsme mu kouli z papíru a hračku s peříčkem. Moc jsme ho ale hračkami nezaujali. Více se mu líbil pohled z okna.

Předposledními domácími mazlíčky byly užovky červené. Do školy nám je přivezla představit Adámkova teta. Zajímali jsme se, jak jsou užovky staré a jak se jmenují. Mladší, dvouletá, byla užovka klasicky zbarvená do červena. Ta se jmenuje El Diablo. Mohli jsme si ji pohladit. Světlejší užovka, tříletá, která je z části albín, nese jméno Pepík. Ten u nás vyhrál na celé čáře. Odvážnější si ho vzali i na ruku. Bylo to dobrodrůžo.

Posledním zvířetem, které nás přijelo navštívit, byla agama kočinčinská – Agy. Jakub nám vyprávěl, jak k Agy přišel. Má ji ze zverimexu. Nikdo prý cca tříměsíční Agy nechtěl, protože přišla o ocásek. Tak našla domov u Kuby, který si ji moc přál.

Ve třídě nám agamu ukázal pan Gusty. Každý si Agy mohl pohladit. Někteří z nás si ji chvilku podrželi i v ruce. Pak už tradá do terária, kde se ještěrka cítí lépe.

Zvířátka ve škole se nám líbila. Bylo to bezva zpestření výuky, obzvlášť, když jsme brali obratlovce.

čtvrťáci


kluk