Drobečková navigace

Úvod > O škole > Archiv 2022/2023 > Oblíbené výtvarničení

Oblíbené výtvarničeníStředa, 15 Listopad 2017 10:33

V hodinách čtení se nejen žáci druhé třídy opakovaně vrací k četbě z knihy Josefa Koláře - Z DENÍKU KOCOURA MODROOČKA.Knihy byly zakoupeny do čtenářských dílen při naší škole. Žáci prvního stupně si je podle potřeby vzájemně předávají a každý má tak při čtení tu svou. Právem patří řadu let mezi oblíbené čtení a ukázky nalezneme i v čítankách. Obsahuje hřejivé vyprávění malého kocourka o všem, co zažil se ,, svým člověkem " od prvních krůčků po světě až po chvíli, kdy se sám stal pyšným otcem čtyř koťat.

V hodinách výtvarné výchovy na druhém stupni se při pohledu na velký dvojitý karton stojící u zdi zrodil nápad. Pak už jen stačilo oslovit pár dobrovolníků k malování a přední strana této knihy byla na světě. Žádné přemlouvání se nekonalo, žáci malují barvami rádi a vždy využijí příležitosti. Z velké části se na práci podílely žákyně Jiřka Dierlová a Jarmila Kučerová z 9. třídy. Pomocnou ruku při malování podaly Valča Vaňková, Anna Kučerová a Klára Zámečníková z 8. třídy.

Když jsme karton vystavily, mladší děti se předháněly, kdo se u ,, velké knihy " vyfotí. Jejich překvapený pohled a vykulené oči  jsou pro ně tím nejlepším hodnocením.

Vlasta C.

Fotografie


kluk