Drobečková navigace

Úvod > O škole > Archiv 2022/2023 > BEZ PRÁCE NEJSOU KOLÁČE 5

BEZ PRÁCE NEJSOU KOLÁČE 5Datum konání:
23.6.2022

V setkávání rodičů žáků naší páté třídy pokračujeme i v samém konci školního roku. O své práci byl ochotný vyprávět pan Kolář, tatínek naší Evy. Jelikož je jeho povoláním - vedoucí funkce ve výtopně ve Františkových Lázních, využili jsme nabídky exkurze a tentokrát se vypravili my za ním. Mohli jsme se takto blíže seznámit s prostředím, které by nám pan Kolář ve třídě těžko ukazoval. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého. Výtopna začala fungovat v roce 1965, spalovala uhlí ze Sokolovska. Viděli jsme halu pro skladování zásob uhlí, dopravníky, starý kotel na uhlí, filtry, které sloužily k zachycování zplodin vzniklých při hoření. V posledních letech se výtopna přetransformovala na spalování zemního plynu. Nyní s dotací z EU buduje dokonce moderní provoz ( nové kotle ) také zaměřený na spalování zemního plynu. Děti viděly i kotel na plyn, parovody, velín, jen na komín vylézt nesměly. Výtopna zásobuje teplem hlavně lázně     ( odebírají asi tři čtvrtiny produkce ) a asi 80 procent domácností ve Františkových Lázních.

Po zajímavé prohlídce jsme využili pobytu v tomto lázeňském městě a ještě jsme se vydali na některá místa známých pramenů. Slíbený rozchod s možností nákupu dobrot a suvenýrů byl pro všechny příjemným zakončením dopoledne. Vlakem jsme přijeli a také odjížděli.

Děkujeme panu Kolářovi za další setkání rodičů a žáků naší třídy. Doufejme, že budou pokračovat i v dalším školním roce.

 

PŘEJEME VŠEM DĚTEM KRÁSNÉ PRÁZDNINY PROŽITÉ VE ZDRAVÍ A POHODĚ.  Jana, Vlasta

 

Foto

 


kluk