Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality

Aktuality

Akce školy

Vánoční ozdoby pro Německé velvyslanectví v Praze

Zobrazit článek

Podruhé v Selbu

Další část společného projektu s českými a německými dětmi byla stanovena na termín 23.10. Tentokrát jsme podle plánu zavítali do firmy Rosenthal Rotbühl. Exkurze ve světoznámé porcelánce nás nadchla. Tolik soch, váz, misek, hrnků, džbánů, talířů jsme nikdy pohromadě neviděli.

Zobrazit článek

Halloween i u nás

Ve středu 31.10. uspořádali žáci osmé třídy tradiční halloweenskou párty. Ti mají s pořádáním oslav tohoto svátku již své zkušenosti a letos se rozhodli, že se o ně podělí se svými mladšími spolužáky, žáky 7.třídy. Prý se osvědčili a brali své povinnosti organizátora opravdu vážně.

Zobrazit článek

všechny aktuality

 

Aktuality tříd

 

všechny aktuality

 

Volnočasové aktivity

Kroužek Šikovná ruka - Děti na kroužku rozvíjí svou fantazii, kreativitu, zručnost a výtvarné dovednosti. Rozvíjí svůj estetický cit k okolí.

Zobrazit článek

Kroužek řečové výchovy - logopedická prevence se zabývá individuálními potřebami dětí v oblasti poruch řeči, správného vyvozování hlásek a celkového rozcvičení mluvidel.

Zobrazit článek

Hudba, to je naše.

Pěvecký kroužek - náplní kroužku je děti přivést k hudbě a ke zpěvu. Svými vystoupeními děláme radost rodičům i prarodičům a všem našim přátelům a příznivcům. Tradičně se vystupujeme na Hazlovské pouti, při posezení důchodců, vítání občánků do života.

Zobrazit článek

všechny aktuality

Projektová činnost

je název projektu, na jehož realizaci jsme žádali o dotaci Ministerstvo pro místní rozvoj. Žádost byla postavena "megalomansky", přesto však nezískala potřebný počet bodů pro realizaci.

Zobrazit článek

I ve školním roce 2018/19 pokračujeme v realizaci projektu financovaného EU a státním rozpočtem jako partneři Institutu pro regionální spolupráci o.p.s. Brno s názvem "Rozvoj kreativity ve výuce přírodovědných projektů".

Zobrazit článek

Etwinning 2018

Letos se do etwinningového projektu opět zapojili mladší žáci. Na podzim jsme s páťáky začali hledat zahraniční přátele pro dopisování v angličtině. Zpočátku se nám nedařilo, ale na druhý pokus jsme uspěli se školou v severní Itálii a založili jsme spolu projekt Let ´s be friends(Buďme přáteli), který začal v lednu a bude probíhat do konce května. Během prvního měsíce se k nám aktivně připojila ještě jedna malá škola z Turecka. Žáci představili sebe a své školy nejen v ilustrovaných ručně ...

Zobrazit článek

všechny aktuality

Ekoparlament

05. 05. 2017

Přítomni:  Pech (3), Suchopárová (3), Plevný (4), Pokorná (5), Sedlák (5), Synková (6), Šímová (6), Rusiníková (6), Goldschalt (8), Mg.r Kindlová, Mgr. Šimková. Dnešní program byl víceméně jasný, čeká nás návštěva z Terezy, která bude hodnotit, co se nám za dva roky podařilo a co ne a jestli si zasloužíme titul ekoškoly i v dlaších letech. A tak jsme se připravovali a připravovali a připravovali. K. Šímová

Zobrazit článek

07. 04. 2017

Přítomni: pech (3), Černochová (4), Voráčová (4), Pokorná (5), Sedlák (5), Šímová (6), Fialová (7), Libich (8), Goldschalt (8), Mgr. Kindlová, Mgr. Šimková. Plánovali jsme aktivity na Den Země - 1. stupeň bude vyrábět z odpadového materiálu a vytvoří výstavu, 2. stupeň bude uklízet v okolí školy. Přišlo jaro, roznesli jsme krmítka do okolí školy. Probírali jsme nápady, které padaly ohledně další možné úpravy prostředí školy - do přístřešku přidat stojan na kola, který leží u zadního vchodu, ...

Zobrazit článek

10. 03. 2017

Přítomni: Pech (3), Černochová (4), Voráčová (4), Pokorná (5), Sedlák (5), Šímová (6), Fialová (7), Libich (8), Goldschalt (8), Mgr. Šimková, Mgr. Kindlová. Společně se žákovským parlamentem jsme vymysleli soutěž o nejudržovanější třídu (výzdoba, úklid), hodnocení proběhne každou středu, dohodneme se, kdo bude chodit, jakým způsobem budeme hodnotit, budeme rozdávat smajlíky. Cenou pro nejudržovanější třídu bude zlatá medaile a drobná odměna pro kolektiv. Vytvořili jsme ...

Zobrazit článek

všechny aktuality

Aktuality MŠ

Třídu Berušek navštěvuje 17 dětí, z toho 10 dětí je dvouletých.

Zobrazit článek

PLÁN AKCÍ do konce roku 2018

Zobrazit článek

Ve třídě Berušek je zapsáno 17 dětí, převážná část dětí je ve věku dvou let. Právě proto je kladen důraz na harmonii, pochopení a laskavou důslednost, ze stran učitelek, které v této třídě působí.

Zobrazit článek

všechny aktuality

kluk